Sen o dovršení vydařené sezony pohárovým triumfem se jabloneckým fotbalistům nepodařilo naplnit. Ve středečním večerním duelu v Praze na stadionu Sparty podlehli Viktorii Plzeň 1:2 a zůstali tak o krůček před branami zisku trofeje, podobně jako o tři dny dříve v lize.

Plzeň tak stejně jako Jablonec postupuje do třetího předkola Evropské ligy, na Baník Ostrava zbylo druhé předkolo a Teplicím, které by se v případě jabloneckého pohárového triumfu dostaly do Evropy, zůstaly prázdné ruce.

Oba kluby měly při včerejším zápase početné zastoupení svých fanoušků: kotle obsadily část horních ochozů na kratších stranách sparťanského stadionu. Za brankou u Letenské pláně fandili Jablonečtí, naproti diváci v červenomodrých barvách Viktorie Plzeň. Řada míst však stejně zůstala prázdná. Celkem diváci zaplnili 40 procent kapacity letenského stadionu.

Plzeňští šokovali soupeře hned v 2. minutě. Rezek zatáhl míč po straně, poslal přihrávku přes obránce a našel zcela volného Milana Petrželu, který ránou z půlmetru do prázdné branky otevřel skóre - 1:0 pro Plzeň.

Ta měla v 6. min. další velkou šanci. V pokutovém území si na přihrávku naběhl Limberský, udělal si prostor ke střele, sám před gólmanem Špitem, ale zbrkle vystřelil mimo.

Jablonečtí o sobě dali vědět v 18. minutě, kdy měl Drsek na noze vyrovnání. Jeho střela z hranice šestáctky mířila jen metr nad branku. Povedenou ránu Jablonského o minutu později vyboxoval brankář Daněk na roh.

Poté se hra odbývala spíše na polovině hřiště. Po nudnější pasáži, kdy si Jablonečtí přihrávali často na své polovině a míč se hodně dostával i k brankáři Špitovi, najednou Plzeń zahrozila rychlým kontrem. Po trpělivém napadání se za jabloneckou obranou zjevil Střihavka, sice se s míčem dostal až ke koncové lajně, ale přes Drska dokázal přihrát. Jenže Petržela na míč o krok nedosáhl, jinak by už střílel do odkryté branky.

V 41. Daněk vyrazil Jarolímův trestný kop.

V posledních minutách prvního poločasu měli fotbalisté Jablonce spoustu standardních situací, ale k pořádnému ohrožení soupeřovy branky se po nich nedostali.
V 60. minutě Jablonec po rychlém brejku vyrovnal na 1:1. Po přihrávce z pravé strany směrem ke vzdálenější tyči, si naběhl David Lafata a bez problémů trefil odkrytou branku.

O dvě minuty později rázem mohl Jablonec jít do vedení. Získal roh, po něm následoval centr do pokutového území a hlavička útočníka Pekharta, kterou parádním zákrokem zlikvidoval gólman Daněk. Jablonec měl vzápětí další roh, ale z něj už nezahrozil.

V 68. Rezek zahrál přímý kop od levé postranní čáry, míč zakroutil do pokutového území, kde před gólmanem Špitem zůstal nepokrytý David Bystroň a snadno tečoval míč do sítě – 1:2. Byl to rozhodující gól pohárového finále.

Plzeňští fanoušci slavili s pyrotechnikou, na scénu byla povolána pořadatelská služba, ale na výsledku se už nic nezměnilo navzdory několika šancím Jablonce, zejména Lafaty, v závěru zápasu.