„Máme teď takový mezicyklus, kdy se už věnujeme jiným doplňkovým sportům, abychom se ještě udrželi v kondici. Od pátku pak kluci nastupují na více jak třítýdenní dovolenou. Je to takové zpestření na zakončení celkem úspěšné sezony," říkal na zimním stadionu trenér Jablonce Václav Kotal, který také v úterý od 17 hodin zavítá na besedu z fanoušky Jablonce v restauraci Žižkův Vrch.

„Je to i trochu takový teambuilding na udržení party. Věřím, že to přispěje k tomu, aby mělo mužstvo větší soudržnost, než má teď. V úterý máme ještě tenis, ve středu pak znovu hokej a ve čtvrtek florbal," dodal kouč.

Oba celky na ledové ploše měly od začátku jasné složení, zahráli si starší borci proti mladším klukům. Při rozbruslení bylo na některých hráčích vidět, že hledají jistotu na bruslích, stejně tak tomu bylo i v průběhu úvodní třetiny, kdy se mladí hráči dostali do vedení. Ale v dalším průběhu zápasu se fotbalisté na bruslích osmělili a došlo i na pohledné hokejové akce. Zejména v podání Michala Šmardy, asistenta trenéra Jablonce, či hráčů Jana Kopice, Lukáše Třešňáka, Michala Špita, Karla Pitáka a dalších.

„Samozřejmě u některých kluků je vidět, že mají problémy s bruslením, ale myslím si, že jako doplněk to je skvělý. Spíš je to o odreagování a zahrát si starší proti mladším, aby se to trochu vyhecovalo. A myslím si, že to má dobrou úroveň," líčí své dojmy ze zápasu Václav Kotal.

Nakonec se z výhry 7:5 radovali starší hráči, byť se mladí borci dostali již do vedení 3:1, ale nastolené tempo neudrželi. Střelecky se dařilo Lukáši Třešňákovi, který v týmu „starých" zaznamenal hattrick. V týmu mladých se stejný počin povedl také Filipu Novákovi. Ozdobou utkání byl „pěstní souboj" v posledních vteřinách hry Karla Pitáka, kterého vyzval Vít Beneš z týmu mladých. Řízný stoper Beneš Pitákovi svlékl dres i s horními chrániči a mohl se tak radovat z dílčího úspěchu, když v samotném utkání zvítězili zkušenější starší hráči.

Doplňkových sportů se nezúčastní nejlepší ligový střelec David Lafata, který již má dovolenou a je v Kanadě, prvního dne se nezúčastnil ani Marek Kysela, který je nachlazený, ale měl by se podle trenéra Kotala v průběhu týdne připojit. Dále chyběl také Anes Haurdič, který je už doma v zahraničí.

Na konci týdne pak hráče čeká nástup na dovolenou a hlásit se znovu do služby budou hned 2. ledna nového roku. „Hned pátého máme v Liberci turnaj a od pondělí začneme přípravu, protože tam máme i středu a sobotu zápasy v Tipsport Cupu," doplnil trenér Jablonce.

Jak již kouč avizoval před posledním utkáním v lize, tak v zimní přestávce se bude pracovat na obranné činnosti týmu. „Určitě je to jedno z témat zimní přípravy, ale ne jediné. Ovšem je to to hlavní. Chtěli bychom uspět, a pokud to chceme, tak se v tom musíme zlepšit a věřím, že si to kluci vezmou za své a uvědomují si to," říká Kotal.

Jablonec "starší" - Jablonec "mladí" 7:5

Branky: Třešňák 3, Piták 2, Zábojník, Čížek Novák 3, Kovařík, Vaněk. Sestava starších: Piták, Špit, Eliáš, Zábojník, Čížek, Třešňák, Loučka, Šmarda, Fejgl. Sestava mladých: Kopic, Beneš, Vaněk, Novák, Zoubele, Simerský, Jablonský, Kovařík, Štochl.