Sparta vyzve v derby Bohemians 1905 v neděli a 17. kolo bude prodlouženo netradičně až do pondělí, kdy se utká Liberec se Zlínem. Termíny upřesnila Ligová fotbalová asociace.

Teplice se v jarní premiéře utkají doma od 15:30 s Brnem. Zápas bude pikantní pro Aloise Hyčku (na snímku), který na Stínadla přestoupil právě ze Zbrojovky. Ve stejný čas nastoupí Jablonec na Slovácku. Pondělní televizní dohrávka Liberce začne od 17:00.

Spartu čeká náročný vstup do jara, jelikož se už ve čtvrtek 16. února představí v Evropské lize na hřišti Rostova. Ligové utkání s Bohemians doma Letenští sehrají v neděli a hned další čtvrtek přivítají Rostov v odvetě doma.

To další dva aspiranti na titul, Plzeň a Slavia, začnou podle plánu v sobotu 18. února. Slavia od 16:30 přivítá Jihlavu před kamerami O2 TV Sport, Plzeň od 18:45 hostí Příbram v přímém přenosu ČT sport.

Obě úvodní jarní kola se natáhnou až do pondělí. V 17. kole to bude duel v Liberci, který se střetne se Zlínem od 17:00, v 18. kole pak zápas Mladé Boleslavi s Teplicemi rovněž od 17:00.

Ligová fotbalová asociace se tak domluvila s televizemi, aby v mrazivém počasí nemuseli fanoušci chodit na fotbal v pátek po osmé hodině večer.

V 18. kole budou v televizi rovněž zápasy Jablonce nad Nisou se Spartou (šlágr kole bude mít na Střelnici výkop v 17:30 hodin), Zlína s mistrovskou Plzní a poslední Příbrami s pražskou Slavií.