Měsíc po měsíci pokračuje ohlédnutí za uplynulým rokem na jablonecké Střelnici. Ani červenec nezůstal bez důležitých fotbalových událostí.

Mají nové jméno

S účinností od 1. července se jablonecký prvoligový klub opět vrátil k označení svého jména bez partnera. Už pod hlavičkou FK Jablonec hráči vyrazili na začátku měsíce na rakouské herní soustředění. Na čtrnáctidenní herní kemp postupně za týmem přijížděli další hráči, mimo jiné i nové posily brankář Michal Bárta nebo také obránce Vyacheslav Karavaev. Herní prověrky s kvalitními protivníky přinesly nejdříve remízy s FSV Frankfurt i Rapidem Vídeň. V závěru herního kempu přišly výhry nad německým TSV Buchbach a ruským FK Ural. Nejtěsnějším možným vítězstvím 1:0 skončila i domácí generálka na Střelnici s druholigovým Varnsdorfem.

Marketingové oddělení mezitím pilně připravovalo plánované klubové výročí k letním jubilejním oslavám sedmdesáti let od založení jabloneckého fotbalového klubu.

Veřejnosti byl při této příležitosti představený i nový maskot v podobě sovičky, již později fanoušci spolu s hráči pojmenovali sova Jizerka. Klubový maskot si rázem získal srdce malých i velkých, i když během podzimu natropil nejednu lotrovinu.

Pak čekalo Dánsko

Ve švýcarském Nyonu bylo mezitím rozlosované předkolo Evropské ligy. Jablonci losovací aktiv přisoudil lepšího z dvojice FC Kodaň AFC Newtown. Dvojzápas nakonec zvládl podle očekávání dánský velkoklub a Jablonec se tak mohl připravovat na věhlasného dánského soupeře!

Synot liga se rozjela na konci července, pro Jablonec velmi důležitým vítězstvím na hřišti Příbrami 3:2. Hned poté už se Střelnice připravovala na příjezd Kodaně. Ačkoliv se dánský klub v zápase samotném na severu Čech příliš do zakončení nedostal, stačilo mu to na těsné vítězství 1:0 brankou Verbiče.

Proti Dánům nehrál

Jablonečtí navíc dohrávali prestižní evropské utkání bez vyloučeného Tecla, který tím přišel i o dánskou odvetu. I před ní ale věřili ve své síly a možnost postupu. A také fanoušci se těšili.

Prvního září začal nový školní rok a první školní den vyrazili fotbalisté do škol za žáky, a to i s klubovým maskotem Jizerkou.

Reprezentační pauzu si Jablonečtí zkrátili přípravným zápasem ve Vršovicích s Bohemians 1905.

První přijela Sparta

Poté už na Střelnici dorazila ve šlágru ligového kola pražská Sparta. Opět zaplněná Střelnice se ani tentokrát ale vítězství nedočkala, oba soupeři si body rozdělili po remíze 1:1. Čelo tabulky se tak domácím barvám začalo vzdalovat.

Pohroma na obzoru

Alespoň částečně si ligovou bilanci Jablonec vylepšil na půdě Ostravy, i když výhru 2:1 označil kouč Šilhavý za vydřenou. Brzy poté klub představil změny v kádru.

Na hostování byli uvolnění Vukadinovič i odchovanec Mihálik, funkcionáři dotáhli přestupy mladých hráčů Hanouska a Rysa.

Jenže vzápětí přišel další domácí nezdar, Jablonec před svými fanoušky nestačil na letos rozjetou Mladou Boleslav a na hlavy hráčů se snesla nemalá vlna kritiky.

Aspoň že postoupili

Kladem měsíce září byl nakonec alespoň postup v Poháru MOL Cup přes Vyšehrad do osmifinále.

V září se také konal rovněž tradiční nábor dětí do jabloneckého fotbalového klubu, kterého se zúčastnila padesátka nadšenců. Mladé fotbalové generaci se klub věnuje s velkou pečlivostí.