Na losovací aktiv všichni nedorazili. Konal se v příjemném prostředí fotbalového hřiště v Zásadě a bylo na něm co řešit. Především termín zahájení okresních fotbalových soutěží, které letos začnou v sobotu 20. srpna.

DOSPĚLÝCH ZASE UBYLO

František Klíma, místopředseda výkonného výboru Okresního fotbalového svazu v Jablonci a člověk nejpovolanější přes okresní fotbalové dění, se k hlavnímu úkolu aktivu vyjádřil slovy: „Vzhledem k tomu, že se snížil počet účastníků v okresní soutěži jak dospělých, tak mládeže, rozhodli jsme se pro organizační změnu. Okresní přebor dospělých už nebude mít druhou a třetí třídu, ale jednu společnou, jeden okresní přebor se sedmnácti účastníky. Na jaře se pak rozdělí na nadstavbu, ve které budou týmy bojovat o první až deváté místo. A zbývající mužstva si zahrají o desátou až sedmnáctou příčku," informoval místopředseda.

CHYBÍ MALÍ FOTBALISTÉ

Upozornil ale také, že stejná situace panuje i u mládežnických kategorií, ve kterých se počet týmů stále snižuje. „V okrese máme přebor mladších žáků, ve kterém hraje sedm mančaftů. To je stejné jako loni. Starší žáky nemáme a ani dorost," informoval František Klíma.

NA PODZIM HRAJÍ JINAK

Na losovací aktiv nepřišli zástupci všech jednadvaceti týmů, které se v minulé sezóně do soutěží zapojily. Dorazilo jich pouze šestnáct. A co zúčastněné nejvíce zajímalo? „Dotazy se točily hlavně kolem nového systému organizace okresního přeboru. Názory byly samozřejmě různé. Ale okresní výbor fotbalového svazu systém schválil, a tak se podle něj bude v nové sezóně hrát," ujistil František Klíma.

Světlým bodem setkání zástupců fotbalových mužstev okresu bylo přání předsedovi OFS Ladislavu Čičmancovi, který v červenci oslaví životní jubileum.

STÁLE CHYBÍ PENÍZE

Nová travnatá hřiště zatím v okrese nepřibudou. I když jsou již letitým problémem třeba v Kokoníně nebo v Janově, chybějí finance.