Železný Brod A – Bílý Kostel 7:0 (4:0)

Průběh zápasu nasvědčoval tomu, že diváci uvidí gólovou nadílku a že to bude do soupeřovy branky. Ale že bude gólů dohromady jedenáct, to si asi nikdo nepomyslel. Ovšem kapitán železnobrodského týmu Zdeněk Šilhán to viděl i na těch deset gólů: „Pro mne to zase tak velké překvapení není, protože ty výkony, které jsme předváděli už v minulých zápasech, byly opravdu dobré.“

S výhrou jste tedy počítali?
Soupeř patří do druhé poloviny tabulky. Tak se dá říct, že jsme s vítězstvím počítali. Ale že to bude sedm nula, tak to je opravdu příjemné překvapení.

Ilustrační foto
Áčko Hamrů rozstřílelo Frýdlant

Co, jako kapitán, řeknete k průběhu zápasu?
Gólů padlo hodně. David Hloušek byl autorem dokonce dvou. Ale, podle mne, jsme určitě měli daleko více šancí. Některé jsme zbytečně zahodili. Myslím, že jsme soupeři mohli dát i těch deset.

Někteří hráči hned po zápase jeli ještě posílat B tým…
Ano, naše béčko musíme doplnit, jeli hlavně kluci z lavičky a ještě několik dalších hráčů.

Jak máte rozehranou jarní soutěž, jste zatím s výkonem spokojení?
Teď právě se to bude dělit na baráž o sestup a o čelo tabulky. Ještě bojujeme s Hrádkem a budeme dál, abychom se dostali do čela tabulky. Je to tam teď na tři body. Ale šanci máme pořád. Když Hrádek klopýtne, tak se můžeme dostat do první šestice. A tam už bychom měli mít klid a už by nám nehrozil sestup. Ale i teď máme takový bodový zisk, že věřím tomu, že bychom měli zůstat v krajském přeboru i pro příští sezónu.

Ilustrační foto
Po třech prohrách konečně přišla výhra

Hraje se domy vždycky lépe?
Ano. Venku to bývá trochu horší než doma, protože hřiště je neznámé. Ale, když chceme být dobří a hrát na postup, tak musíme hrát všude dobře, doma i venku.

Kde hrajete další zápas?
Příští utkání nás čeká na hřišti soupeře ve Višňové.

Jak dlouho jste kapitánem?
Už dělám kapitána asi deset let, od čtyřiadvaceti let.

Jak dlouho hrajete za Brod?
Já jsem se nejprve věnoval až do osmnácti let judu. Pak jsem začal s fotbalem. A to už je šestnáct let. Pořád hraju jen za Brod. Nemám důvod to měnit. Fotbal mě baví a dokud mi to zdraví dovolí, tak u něj určitě chci ještě zůstat.

Nechtěl byste kapitánskou pásku už někomu předat?
To bych klidně rád. Kapitána si volí trenér nebo mančaft, jako spolehlivého člověka z týmu. Takže je to pro mne taky pocta.