Jabloneckým chlapcům se podařilo dál postoupit do krajského finále, které se konalo v Liberci. „Tam jsme nejeli určitě v roli favorita, věděli jsme, že tam budou silné týmy, jak místní, tak třeba Základní škola z Mimoně. Ale překvapivě jsme se s nimi vypořádali. A po několika letech jsme tak postoupili do celostátního finále do Olomouce,“ uvedl trenér týmu Michal Polman.

Z dvanáctičlenného družstva byla polovina páťáků a zbývající byli žáci čtvrté třídy. Jak potvrdil trenér Polman, s jejich úspěchem v boji o nejvyšší příčky počítal spíše až v dalším ročníku Mc Donalds Cupu.

V zápase I. A třídy byla domácí Desná jasným favoritem na vítězství.
FOTO: Desná jde tvrdě za postupem. Zápas narušilo vážné zranění kolena

Vítězství si ale zasloužili a z Olomouce si přivezli spoustu dojmů a zážitků. Za dva dny po turnaji totiž na stejném trávníku hrála česká reprezentace. „Dva dny naši kluci běhali po stejném trávníku. Od soupeřů se také leccos naučili nebo okoukali. Zvláště moravské školy totiž vynikaly výbornou fyzickou kondicí, fotbalovým myšlením i atraktivitou fotbalu, který předváděly.

„Poděkování si určitě zaslouží trenéři našich kluků pánové Mička, Špiroch a Řezníček, kteří jsou s našimi kluky každý den v kontaktu a vštěpují jim fotbalové umění. Spolu se mnou se finále zúčastnil a tým vedl Jan Kozderka, kterému chci takto poděkovat,“ zdůraznil trenér Polman.

JAK SI JABLONEC VEDL?

Mozartova ZŠ Dačice 3:2, Mozartova ZŠ Heyrovského Olomouc 2:6, ZŠ Mozartova ZŠ Komenského Zlín 2:3, Mozartova ZŠ Dubina Pardubice 3:3 (5:4 na penalty), Mozartova ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod 5:1, Mozartova ZŠ Měšťanská Brno 2:6. „V boji o deváté a desáté místo jsme Brnu podlehli.

Zásadský fotbal slavil kulatiny, rovných sto let. A oslava byla výborná.
FOTO: V Zásadě oslavili sto let existence zásadského fotbalu stylově