Zajímavý zápas, který aktérům komplikovaly klimatické podmínky, tedy zima, vítr, déšť i sněžení, vítěze neměl. Slavia ani po osmi letech na jablonecké Střelnici zvítězit nedokázala.
 
"Zápas jsme ztratili, protože jsme nedali šance a nezvýšili své vedení. Proto odjíždíme jen s bodem,“ prohlásil očividně zklamaný slávistický trenér Jaroslav Šilhavý.
 
Úřadující mistr tak v duelu 15. kola nejvyšší soutěže nevyužil nedělního zaváhání Plzně v Teplicích (0:0) a na třetím místě ztrácí na vedoucí Viktorii nadále čtrnáct bodů.
 
„Bodu si skutečně ceníme, v tomto počasí to není pro gólmana jednoduché, musí se stále hýbat a udržovat v teplotě. Ve druhé půli už pořádně sněžilo a vítr mi foukal do očí. Přiznávám, že ke konci mi už docházelo… Remíza je pro nás dobrá,“ přiznal jablonecký brankář Roman Valeš.
 
„Druhý poločas jsme nehráli, jak jsme potřebovali. Tlačili jsme se dopředu a pouštěli Jablonec do brejků. O poločase jsme si v kabině říkali, že by bylo potřeba přidat alespoň jeden gól. To se nám nepodařilo a jenom jeden bod je pro nás ztráta,“ přiznal hostující středopolař Jaromír Zmrhal.
 
„Vstoupili jsme do zápasu strašně bojácně. Hráčům jsme v poločase říkali, že takto se dál hrát nedá. Neměli jsme už co ztratit, když jsme prohrávali. Kluci si naše slova vzali trochu k srdci a začali po změně stran hrát. Utkání rázem začalo být vyrovnanější, ačkoliv Slavia si vytvořila další šance. Nám se povedlo vyrovnat. Škoda, že Jarda Zelený v závěru neprostřelil brankáře," řekl jablonecký trenér Zdeněk Klucký.
 

FK Jablonec - Slavia Praha 1:1 (0:1)Branky: 64. Mihálik - 32. Zmrhal. Rozhodčí: Marek - Kotík, Mokrusch. ŽK: Zelený, Masopust, Kubista - Ngadeu. Diváci: 3038.
Sestavy:
Jablonec: Valeš - Holeš, Pernica, Kysela, Hanousek - Masopust (81. Diviš), Kubista, Považanec, Zelený - Mihálik (88. Kouřil), Jovovič (59. Doležal). Trenér: Klucký.
Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol - Hušbauer, Souček (87. Necid) - Zmrhal, Danny (65. Hromada), Stoch (68. Van Buren) - Škoda. Trenér: Šilhavý.