Premiéra pod novým trenérem Lubomírem Vlkem, jenž nastoupil k týmu před reprezentační pauzou, jim vyšla.

Parta ze severu začala dobře. Už ve 12. minutě pálil agilní Stanislav Tecl, ale brankářem Patrikem Le Giangem vyražený míč nikdo do branky dorazit nestihl. Devět minut před koncem poločasu se už stejný hráč prosadil a Jablonec šel do vedení. Škoda, že ke vzdálenější tyč netrefil těsně před přestávkou Ondřej Mihálik.

Karviná potřebovala po čtyřech předchozích porážkách body jako sůl a ve druhé půli se postarala o obrat. V 53. minutě vyrovnal Filip Panák a v 77. dokonal zvrat Jan Kalabiška. Na obě branky nahrával Jan Šisler.

Jablonec čeká náročný program podzimu – v příštím kole přivítají na Střelnici pražskou Slavii a pak končí na hřišti vedoucí a neporazitelné Plzně.

HET liga, 14. kolo:

MFK Karviná - FK Jablonec 2:1 (0:1)

Branky: 53. Panák, 77. Kalabiška - 36. Tecl. Rozhodčí: Nenadál - Koval, Flimmel. ŽK: Wágner, Šisler - Kubista, Tecl, Trávník. Diváci: 3125.

Karviná: Le Giang - Štepanovský (71. Letič), Janečka, Hošek, Eismann - Budínský (90. Lingr), Šisler - Moravec, Panák, Kalabiška - Wágner (63. Ramirez). Trenér: Vlk.

Jablonec: Valeš - Holeš, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust (72. Doležal), Kubista, Trávník (84. Považanec), Jovovič - Mihálik, Tecl. Trenér: Klucký.