V kategorii A, mladších žáků 1. – 4. tříd, jich nastoupilo třináct. V kategorii B, žáků čtvrtých a pátých tříd, se jich utkalo šestnáct. „Na Smržovce, v Tanvaldu, v Železném Brodě a v jablonecké ZŠ Žižkův Vrch si nejprve týmy změřily síly ve skupinách a z nich pak postoupili ti nejlepší do okresního finále. Ceny, poháry a medaile dodala opět firma Mc Donald´s, která tuto akci podporuje. Do okresního finále se probojovaly tyto školy: v kategorii A: ZŠ Arbesova, Smržovka, Zásada a Desná, v kategorii B jsou to Pasířská, Mozartova, Šumava a Železný Brod, Školní. Všechny zápasy jsou velice vyrovnané,“ uvedl k tradičnímu fotbalovému turnaji jeho garant pro jablonecký okres garant a trenér Michal Polman.

Meziškolní klání má tu výhodu, že se hráči často znají z týmů, ve kterých společně trénují a hrají, ale tady každý nastupuje za svoji základní školu a setkají se na hrací ploše jako protihráči.

ČEKAJÍ JE DALŠÍ SOUPEŘI

„Absolutní vítězové okresního kola postupují do krajského finále, které se hraje ve středu 22. května v Liberci na umělé trávě U Nisy. A z krajského finále neodcházely v minulých ročnících jablonecké školy s prázdnou, ať už Mozartova, Pasířská nebo také Smržovka. Zanechali jsme tam velmi dobrou stopu a věřím, že dobře dopadneme také letos, i když se setkáme zase s jinými soupeři,“ přeje si Michal Polman.

V okresním finále vedle nejlepších týmů byli ocenění také nejlepší střelci v každé kategorii. „Pro děti jsme měli také zajímavé překvapení. Ceny jim předával Milan Fukal.