V letošní přípravě jste odehráli poslední utkání a jako první bylo bez inkasovaného gólu.

Samozřejmě soupeř byl trošku jiného ranku, než jsme měli na soustředění v Rakousku, ale v obraně to dneska docela fungovalo. Až na úvod zápasu, kdy jsme zbytečné po vlastní chybě soupeři vytvořili šanci, jak je to u nás zvykem. Ale pak si myslím, že to docela v defenzivě fungovalo, navíc jsme přidali pět gólů, takže to je samozřejmě v pořádku, o tom to je. V ofenzivě se nám dařilo i na soustředění, takže jsme v tom pokračovali i tady.

David Lafata dával v generálce hattrick a během celé přípravy dával dost branek, jak jeho letní výkony vnímáte?

Je to tak, dává góly, je to náš klíčový muž v ofenzivě. Víme to, ale samozřejmě góly padají po nějakých akcích, připravují mu to kluci. Tam je souhra vidět i se středovými hráči s Pitákem a Jarolímem. Říkám, to nám funguje a s tím jsme spokojení. Ještě ale musíme doladit obrannou fázi, nemyslím jen u obránců, ale u celého mužstva.

Z utkání odstoupil po půlhodině hry Honza Kopic, který má menší úraz kotníku a nastoupil poprvé po zranění Honza Vošahlík. Jak se vám na hřišti líbil?

Tak samozřejmě s ním musíme mít trpělivost, protože je po zranění, dlouho nehrál, ale měl tam dobrý věci, samozřejmě byly tam i slabší chvilky, ale to se dalo po zranění čekat. Říkám, s ním musíme mít trpělivost a věříme mu. Musíme mu pomoct, aby se dostal co nejdříve do té formy, jakou měl.

Máte už s trenérem Komňackým jasno, co by mohlo platit na albánského soupeře?

Tak o tom bych ještě nerad mluvil. Máme video, máme poznatky ze dvou utkání, takže máme čas se na to připravit. Víme, v čem je jejich síla i v domácím prostředí a budeme se snažit to eliminovat.

Přesto, že se letí do Albánie ve středu ráno, tak tým jede do Prahy už v úterý. Je to kvůli tomu, aby měli hráči klid?

To je jeden z důvodů. Další důvod je, že je po Albánii komplikovaná doprava, takže musíme letět už po osmé hodině z Prahy, takže kluci by museli vstávat někde v pět hodin ráno a ještě budeme trénovat večer v čase utkání, takže to pro ně chceme nachystat tak, aby i únava z cesty byla co nejmenší.


Baumit Jablonec - Varnsdorf 5:0 (3:0)
Branky: 11., 18. a 38. z pen. Lafata, 60. Vaněk, 86. Mešanovič.
Sestava Jablonce: I. poločas: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Novák - Kopic (35. Vošahlík), Jarolím, Loučka, Piták, Kovařík - Lafata. II. poločas: Valeš - Eliáš, Pavlík (70. Beneš), Štochl, Kovařík (70. Novák) - Vošahlík, Piták (70. Loučka), Vaněk (81. Kovařík), Just - Lafata (63. Mešanovič), Třešňák. Trenér: Komňacký.