Za pořádného slejváku si to na hřišti rozdaly staré gardy Jenišovic a Rychnova. S aktivní kariérou se totiž loučili dva brankáři, dva fotbaloví „magoři“ v tom nejlepším slova smyslu, Stanislav Karela a Miroslav Bočok. Jejich fotbalový život byl spojený jak s Jenišovicemi tak s Rychnovem. „Proto ke svému rozlučkovému zápasu zvolili právě toto hřiště a čas před utkáním stejných celků v okresním přeboru.

Rozlučku provázela početná divácká návštěva, která se, i přes vytrvalý déšť, fotbalem bavila. Na trávníku sice běhali „dříve“ narození borci, takže rychlých sprintů bylo k vidění poskrovnu, ale fotbalová nápaditost nescházela. Aby ne, když po něm běhala i taková fotbalová jména, jako Jirka Štajner, Radovan Hromádko nebo Milan Fukal. A ten den před tím nechyběl na rozlučce Tomáše Rosického.

Divizní utkání FK Kratonohy - Jiskra Mšeno 2:1 (1:1). Mšeno v červených dresech.
V prvním poločase jsme hráli dobře, jen góly zase chyběly, říká trenér Mšena

Utkání řídila rozhodcovská legenda Pavlín Jirků. Před úvodním hvizdem okomentoval vytrvalý déšť slovy: „Asi fotbal nechce, aby oba pánové končili a brečí…“ A vůbec mu nevadilo, že obě mužstva střídala jako při hokeji. V průběhu zápasu nechyběly vtipné hlášky střídajících, třeba taková ve stylu „nejsem já blázen“ patřila ke koloritu zápasu. Důležité bylo, že všichni hráli s nasazením, fotbal bavil hráče i diváky, nechyběly góly, ani perfektní zákroky obou loučících se brankářů.

Odměna ve formě potlesku tak byla na místě. Nouze nebyla ani o opravdu pěkné fotbalové akce, jako byla Procházkova kolmice na nabíhajícího Štajnera, po které následoval perfektní lob přes vybíhajícího Bočoka. Akce, která by se mohla promítat reprezentantům při jejich srazech.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana z Návarova do Tanvaldu proběhla 10. června již potřinácté.
OBRAZEM: Nadšenci vyrazili stezkou Járy Cimrmana

Utkání slušel nerozhodný výsledek 3:3, ve kterém pro pobavení diváků došlo i na penalty. Pět aktérů na každé straně, kriteriem pro výběr byl věk, kopali ti nejstarší. A v brance oba loučící se borci. Štěstí se pak nakonec přiklonilo na stranu Karelova výběru Rychnova, který o jednu branku zvítězil. To však nebylo to podstatné.

Podstatné bylo, že se oba borci rozloučili se svojí aktivní sportovní kariérou opravdu důstojně. Bavili se oni i diváci a všichni odcházeli s opravdu dobrými pocity, i když s trochou nostalgie. „Výsledek utkání dnes vůbec nebyl důležitý,“ potvrdil po zápase za oba brankáře Stanislav Karela. Podrobnou reportáž si přečtete v pátečním (15.6.) vydání JD.