Hrdinou zápasu třetího kola Ondrášovka cup, ve kterém FK BAUMIT Jablonec vyřadil na penalty Písek byl mladý zelenobílý gólman Luděk Frydrych. Ten chytil dva pokutové kopy a podílel se na vydřeném vítězství svého celku a postupu Jablonce do čtvrtého kola. „Na penalty jsem si věřil, byl jsem klidný,“ smál se Frydrych po postupu.

V ligovém týmu dostáváte příležitost zatím jen v pohárových zápasech a v béčku, jak se Vám v Písku chytalo?
Dobře, minulý týden jsem chytal za rezervu proti Vltavínu, který jsme vyhráli a tak jsem byl v Písku v pohodě.

Zápas Jablonce začal dobře, ale pak i podle vyjádření trenéra Komňackého hrál špatně. Čím si to vysvětlujete?
Nevím. Prvních dvacet minut jsme hráli parádně, měli jsme šance, ale nedali jsme branku. Potom jsme gól inkasovali a ten nás hodně položil. Po něm už to nebylo ono, rozhodně jsme s takovým soupeřme měli hrát lépe a rozhodnout utkání dřív.

Nakonec se Vám podařilo srovnat z penalty, kterou dal Pavlík, ovšem vzápětí mohlo být zel. Písek kopal penaltu, kterou jste chytil, i když po zápase jste řekl, že na té penaltě máte kus viny. Co se tam stalo?
Domácí kopali standardku, míč letěl před malé vápno. Věřil jsem, že míč udržím, ale byl jsem přistrčen a ten mi vypadl, po následném závaru sudí zapískal penaltu. Nejprve říkal za ruku, pak za faul, to je ale jedno já jsme ten míč měl vyboxovat a nestalo se to.

Nakonec jste penaltu chytil.
Řekl jsme si po té chybičce, že to musím chytnout, abych zápas nezkazil, když se nám podařilo vyrovnat a podařilo se.

Taky v rozstřelu jste chytil penaltu, s nadsázkou lze říci, že jste penaltový specialista.
Tak to rozhodně ne. Věřil jsem si a byl jsem klidný, Michal Špit mi poradil abych co nejdéle vydřel stát, že budou nervózní a vyšlo to.

Do Jablonce jste přišel v létě v pozici dvojky. Jak se brankář se svým osudem pere?
Musí, to víte, že bych chtěl chytat, ale šel jsem do Jablonce s tím, že se z kraje do branky nedostanu. Na druhou stranu od Michala se mám co učit je to kvalitní gólman, který i má co dát. Gólmani zrají déle a tak musím vydržet a na svoji šanci si počkat. Je dobré, že dostávám šance v poháru a chodím chytat za rezervu, takže zápasový rytmus mám.