Ohlédnete–li se za utkáním. Jaké podle vás bylo?

V úvodu musím říct, že průběh hry neodpovídá výsledku 3:1 ve prospěch Liberce. Na začátku nás dvakrát podržel výbornými zákroky brankář Špit, a tím zřejmě naše hráče uklidnil, protože jsme dali gól po pěkné a rychlé akci s pohotovým zakončením Zehera. V tu chvíli se dalo říct, že jsme měli více ze hry. Liberec postavil na nohy polovlastní gól, kdy míč tečoval Flachbart. Ale vyrovnávací gól zápas neovlivnil, ten ovlivnila až branka v druhé půli, kdy jablonecká obrana dvakrát neuhasila požár a během dvou minut dostala dvě laciné branky, z toho ta první byla také vlastně polovlastní, ne-li vlastní a bylo po zápase. I když průběh neodpovídá výsledku hry, 3:1 je tři jedna, a to se počítá. Ale Liberec o třídu lepší nebyl.

Jak byste Vy, jako bývalý obránce, zhodnotil hru naší obrany?

Každý viděl, že nebyla jistá, nebyla kompaktní jak ve středu obrany, tak i na krajích. A protože žiji v Německu, sleduji Bundesligu a Milana z ní znám dobře. Myslím si, že kdyby hrál posledního stopera, asi by mu to vyhovovalo víc, ale to je věc trenéra Rady a nerad bych mu do toho mluvil. Ale na druhé straně měl i Liberec problémy v obraně, počínaje stoperskou dvojicí a je škoda, že hosté toho ve druhé půli nevyužili. Zdálo se, jako bychom hráli jen s balonem a bez balonu jsme se pohybovali hůř, soupeř měl na zpracování míče hodně času. Jablonečtí hráči pozdě vykrývali jak prostor, tak i protihráče. Chyběla mezihra, a když se nepodařila rozehrávka, tak tam v tu chvíli byly díry. Takže jsme tam měli dost špatných přihrávek, které však nevznikly pod nějakým tlakem.

Nezdá se Vám, že Jablonci chybí tvořivý hráč?

To nemohu posoudit, protože jsem Jablonec neviděl hrát dlouho, a na to, abych si mohl udělat svoji analýzu, bych ho musel vidět hrát ještě nejméně dvakrát. I když vím z internetu a z telefonů, že jste se doma trápili jak s Příbramí, tak i s Budějovicemi.
Kdo se Vám v našem dresu líbil?
Líbil se Valenta. Pokud měl dostatek sil, dobře se pohyboval, říkal si o balony a nebál se něco vymyslet nebo vystřelit. Ale šikovný byl i další mladík Zeher.