„Pozdravit školáky chtěli naši hráči osobně. A tak se vypravili do základní školy v Mozartově ulici. A těm, kterým nestihli úspěšný školní rok popřát přímo ve škole, pak odpoledne zatelefonovali," informoval o mimořádné akce Štěpán Hanuš, tiskový mluvčí FK Jablonec.

První školní den je nejen pro prvňáčky vždycky něčím zvláštní. Po dvouměsíční zábavě se musejí děti vrátit ke školním povinnostem. Někteří se na to těší, jiní to berou jako povinnost. Zpříjemnit jim start do nového školního roku se proto rozhodli jablonečtí fotbalisté Vít Beneš a Vojta Kubista.

VOJTA SE TADY UČIL

Druhý jmenovaný se vrátil na svoji známou půdu. Na základní škole v Mozartově ulici totiž studoval, a to velmi úspěšně. Oba hráči pozdravili žáky páté a šesté třídy. A v nich se učí i někteří mladí fotbalisté FK. „Nejen pro ně byla návštěva ligových hráčů nečekaným, ale příjemným překvapením. Nebylo však v našich silách, i díky naší tréninkové náplni, objet všechny školy v regionu," popsal zajímavou akci tiskový mluvčí Štěpán Hanuš. A prozradil na sebe, že ve škole měl rád hlavně tělocvik, asi jako každý kluk. Mezi neoblíbené předměty patřila chemie. „Na základní škole i pak na střední jsem se ale vždycky snažil držet si dobrý prospěch," uvedl Štěpán Hanuš.

Jablonečtí hráči si také pro mladé fanoušky ligového fotbalu připravili překvapení. Vybraným dětem z Dětského fanklubu odpoledne po jejich návratu ze školy domů osobně zavolali, aby je pozdravili, povzbudili do učení a taky je samozřejmě pozvali na nejbližší domácí zápas proti Dukle Praha. Ten se hraje 11. září od 17 hodin na stadionu Střelnice. A připomenuli jim také výhody dětského fan clubu FK Jablonec.