Hamrované otočili zápas a vyhráli

Velké Hamry - Fotbalisté Velkých Hamrů zvítězili ve 12. kole I. A třídy, když doma porazili Stráž nad Nisou 2:1 i přesto, že v polovině utkání prohrávali 0:1.

27.10.2008

Fotbalové utkání. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ David Taneček

Domácí se v úvodu zápasu prezentovali hrubými chybami a z té druhé byly potrestáni v podobě vedoucí branky, když sudí správně nařídil pokutový kop, který Valášek s přehledem proměnil.

Vyrovnat mohl ve 24. Hnídek, avšak svoji stoprocentní šanci zmařil a zamířil mimo. To bylo z pohledu zaznamenáníhodných situací v první půli vše.
Do druhé půle nastoupili domácí s cílem zvrátit nepříznivý stav. Byli aktivnější a v 54. minutě Hnídek skvěle našel Bursu, jenž ukázal přehled na hřišti a bezpečně skóroval. Od té doby byli domácí lepší a v 67. minutě diváci tleskali nejkrásnější akci zápasu, kterou zakončil Bursa.

„Bursa nám podruhé v řadě zařídil tříbodový zisk,“ radoval se trenér Velkých Hamrů Vladimír Mařas. Pojistit výhru Hamrů mohl v 69. Hnídek, ale i ve své druhé stoprocentní šanci selhal. V závěru si domácí výhru pohlídali. „Byly to vydřené tři body. V prvním poločase jsme nehráli fotbal, ale hráči více diskutovali a věnovali se všemu jinému než vlastní hře. Utkání jsme ve druhé půli silou vůle otočili, a za přístup ve druhém poločase musím své svěřence pochválit,“ sdělil po zápase Mařas.

Branky: 54. a 67. Bursa - 7. Valášek (PK). Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 2:3. Diváků: 60.
Velké Hamry: Blahna – V. Prousek – L. Prousek, Horna – Kopal (77. J. Miček), Tomeš, Lejsek, Bursa (90. Průcha) – Kříž – Hnídek (86. Sedlmajer), Kobr.