Velké Hamry – Přepeře 2:0 (1:0)

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem, vycházela nám kombinace a rychle jsme přenášeli hru, z čehož pramenilo mnoho centrů do soupeřovy šestnáctky. Ve dvacáté minutě jsme se ujali vedení, když byl po dlouhém pasu od Rudolfa u míče dříve Kováčik než brankář a hlavou zakončil do sítě. Hosté zvolili spíš defenzivní taktiku a nepokoušeli se narušovat naší rozehrávku,“ uvedl k důležitému pohárovému zápasu vedoucí týmu Velkých Hamrů Rudolf Říha.

V druhé půli, vzhledem k vývoji skóre, začali být hosté aktivnější. Ale vytvořili si jen jednu gólovou šanci, kdy zakončující hráč z deseti metrů jen těsně minul levou tyčku Kobachidzeho brány. Zahrozil také Sedláček z volného přímého kopu, ale Kobachidze si poradil. Dále se hosté do hamrovské šestnácky snažili dostat centry, ale ve vzduchu kraloval brankář Kobachidze, který většinu pokusů chytil nebo vyrazil daleko od brány. V 70. minutě přidal pojistku po nenápadné akci Kováčika Dorničák. Pro něho to byl první soutěžní gól v dresu Velkých Hamrů.

Jako nejlepší hráč utkání byl bývalým výborným ligovým hráčem Zbyňkem Rampáčkem vybraný hamrovský stoper Jakub Šidlo a převzal si pamětní medaili. Utkání přihlíželo skvělých 400 diváků. „To je na naše poměry velké číslo a doufáme, že si diváci najdou cestu do Hamrů i příště,“ řekl Rudolf Říha.

„Hlavně s defenzivní činností jsme byli spokojení. Jsme rádi, že jsme splnili dílčí cíl a získali pohár. Nyní se soustředíme na sobotu 9. června, kdy hostíme Jiskru Višňová. Chceme pozvat naše fanoušky, aby nás přišli podpořit v boji o první místo,“ vzkazují všem příznivcům vedoucí hamrovského týmu.

Branky: 20. Kováčik, 70. Dorničák
Sestava: Kobachidze, Barcuch, Šedý, Šidlo, Bistiak, Kováčik, Rudolf (66. Vencbauer), Linka, Soukup (64. Žitka), Vitkovič (46. Dorničák), Hlubuček