Pěnčín – Višňová 2:1 (1:0)

Fotbalisty Pěnčína čekal těžký zápas s kvalitním soupeřem. Domácí hlavně potřebovali nutně body, což se nakonec podařilo přetavit v zisk všech tří.

Pěnčínu vyšel vstup do utkání a domácím také přálo potřebné štěstí. První změna skóre přišla ve 14. minutě, kdy se nečekanou střelou z vápna prezentoval Honza Matějček a rychle letící míč proklouzl pod hostujícím brankářem – 1:0.

Po úvodní brance se hrálo na obě strany, nicméně ze hry měl trochu více Pěnčín, ale šance byly k vidění na obou stranách. Do konce úvodního dějství se ale již skóre znovu neměnilo a Pěnčín šel do kabin za stavu 1:0.

Krátce po obrátce zasadil Pěnčín svému soupeři, který se chtěl poprat o otočení výsledku, další ránu. Na konci krásné akce byl centr zprava, po kterém se nebojácně v pádu prosadil hlavou Chlomek a poslal Pěnčín do vedení 2:0.

Mohlo se zdát, že je utkání již rozhodnuté, ale Višňová se prezentovala bojovným výkonem a slibnými šancemi. Jednu z nich se podařilo hostům proměnit v 67. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hostující Štrbák. Slabší chvilka domácí obrany znamenala zdramatizování zápasu.

V závěrečných dvaceti minutách se Višňová snažila a další branku, i za cenu, že více otevřela hru. To přineslo více prostoru pro ofenzivu Pěnčína. Nicméně Jan Matějček druhou branku v jasné šanci nepřidal a následně Mrklas zahodil dvě loženky, když jednou dokonce zazvonila tyč. Pěnčín tak na domácí půdě získal důležité tři body nad velmi těžkým a kvalitním soupeřem.

Branky: 14. Matějček J., 52. Chlomek – 67. Štrbák. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Pěnčín: Pivrnec – Regenermel, Pszyk, Balásek, Heinrich – Zapadlo (68. Hájek), Mrklas, Matějček J., Záveský – Chlomek (83. Bukvic), Hlubuček (90. Vávra).

Košťálov – Velké Hamry 1:3 (0:2)

Po domácím zaváhání si Velké Hamry spravily chuť na půdě Košťálová, kde v silně proměněné sestavě svěřenci trenéra Mařase zvítězili 3:1.

Trenér Velkých Hamrů musel před zápasem překopat celou sestavu, protože neměl k dispozici sedm hráčů, ať už díky vyloučením tak i zraněním. I z tohoto pohledu jsou tři body velmi cenné, i když zcela zasloužené. Domácí sice ukazovali svou kvalitu, ale chyběl jim kus štěstí.

Do vedení se dostaly Hamry krátce před koncem poločasu, což se ukázalo jako rozhodující moment utkání. Nejprve se trefil David Miček levačkou z velkého vápna a o chvilku později měl přesnou mušku Szirti, jenž využil zaváhání domácí obrany, zmocnil se přihrávky od Mička a podél brankáře nekompromisně skóroval.

Dvoubrankový náskok pro Velké Hamry znamenal více klidu do druhé části. To si hosté mohli v klidu výsledek pohlídat. Menší komplikace pro hosty přišla osm minut před koncem, kdy domácí Sádek snížil na rozdíl jedné branky. Jenže o pár minut později vyhrál hlavičkový souboj Horváth a Krejčí přiklepl na Szirtiho, který z voleje poslal míč do sítě. Szirti tak svým druhým gólem dal konečnou podobu výsledku.

Branky: 82. Sádek - 41. a 85. Szirti, 39. Miček D. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 3:4. Diváků: 80. V. Hamry: Mohr – Urbanec, Stolín, Kříž, Zajíček – Řezáč (70. Krejčí), Průcha, Šimek, Mihálik – Miček D. (82. Horváth), Szirti (88. Morávek).

Desná – Doubí 1:4 (0:2)

Na ostřílené borce z Desné čekal před téměř dvěma sty diváky nováček krajského přeboru, který byl nad síly Desné a odvezl si vítězství 4:1.

Od prvních minut byli hosté fotbalovější a tlačili se do šancí. Jenže ke smůle Desné nezůstalo jen u šancí a začaly padat také branky. Nejprve v 26. minutě utekl domácím Kozák a své sólo na gólmana Žantu zakončil vedoucí brankou. Tentýž hráč stejný kousek zopakoval také v 37. minutě a s domácími to nevypadalo dobře. Do konce poločasu se již skóre neměnilo a do kabin se šlo za stavu 0:2.

Po změně stran se Desná dostala na dostřel Doubí, když v 58. minutě mířil po Jechově přihrávce přesně Špaček. Vykřesal tak naději na obrat, ale ta trvala jen pět minut. K míči se totiž v 63. minutě dostal Grujoski a dalekonosnou střelou z bezmála třiceti metrů přesně trefil šibenici domácí branky.

V závěru zápasu se pak ještě prosadil doubský veterán Suchan, když využil ztráty míče Desné na polovině hřiště a uzavřel tak skóre utkání na konečných 4:1 z pohledu hostů.

Branky: 58. Špaček - 26. a 37. Kozák, 63. Grujoski, 82. Suchan. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 2:1. Diváků: 180. Desná: Žanta – Kopal, Kořínek, Křemen, Kulhánek – Jech, Šindelář, Pipek, Kobylka V. – Rimský (50. Kobylka O.), Špaček.

Železný Brod – Hrádek 1:0 (1:0)

Fotbalisté Železného Brodu hrají s Hrádkem vždy vyrovnanou partii a nejinak tomu bylo také nyní. Domácí však byli nakonec šťastnější a získali tři body.

Od začátku zápas nabídl více bojovnosti než fotbalovosti. Tato taktika více vyhovovala hostům, ale bohužel pro domácí se borce se tomu Brod přizpůsobil. Diváci tak příliš atraktivní utkání neviděli. U srdce je zahřála jen gólová akce Havrdy, který prokličkoval polovinu hřiště a s přehledem zakončil a vystřelil de facto rozhodující branku.

Ve druhém poločase přidal Brod na důrazu a výsledek si pohlídal. Navíc mohl ještě další branky přidat, ale to se již nikomu v domácím dresu nepodařilo.

Branka: 38. Havrda. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 3:6. Diváků: 150. Ž. Brod: Kordík – Vozka, Maryško, Maňkoš, Král – Hartl (46. Šimek), Wanacki, Hadač, Holeček – Havrda (79. Berka), Šilhán (83. Linka).