Vítězem Tipsport okresního poháru – Gastep cup 2010 se v úterý odpoledne stali hráči Harrachova, kteří v odvetě porazili fotbalisty Lučany B 3:2 (0:1).

Hosté přijeli do sportovního areálu na Krojčenku s výhrou z prvního utkání v poměru 4:1, avšak domácí, posíleni o některé hráče z A týmu, šli do zápasu s cílem manko s Harrachovem smazat.

Lučany byly od úvodních minut aktivnější, ale první vážnější šance měli hosté, kteří z brejku ohrozili sedmnáctiletého dorostence Sobotíka v brance. Ten i za cenu roztrženého obočí šance soupeře zneškodnil, a tak se v 18. minutě radovali domácí, když míč do sítě Harrachova dopravil Neugebauer. Jenže vzápětí byl při dalším brejku nedovoleně v šestnáctce Lučan zastaven útočník Harrachova a sudí Linhart nařídil pokutový kop. Ten však zahrál velmi špatně, Sobotík jeho ránu vyrazil.

Lučany tak byly stále ve hře o pohár a v závěru poločasu daly druhý gól, když střelu z trestného kopu dorazil do sítě Ziogas, který byl však podle mínění asistenta Černého v ofsajdu a branka nepadla. Do šaten tak šli domácí s hubeným náskokem, který ve 48. minutě zvýšil z pokutového kopu Maňák.

Od té doby se hrálo na jednu branku. Domácí byli lepší, měli řadu šancí, ale branka Harrachova, kterou hájil nestárnoucí Hefert, byla zakletá. Rozhodující okamžik nastal v 73. minutě, kdy na půlce zkušený Němeček neprošel skrz dva hráče Harrachova a ti po získání míče založili brejk, ze kterého Veselý snížil na 1:2.

Lučanští ještě více přidali, hráli vabank a v 80. minutě neuhlídali Barbořáka, který chytře přehodil Sobotíka a srovnal. Ani poté domácí nepřestali útočit, a to se jim vymstilo v 88. minutě, ve které inkasovali třetí branku, kterou dal rychlý Chlup.

„Nevyhrál lepší, ale šťastnější,“ konstatoval po zhlédnutí finálového zápasu místopředseda Okresního fotbalového svazu Jablonec František Klíma.
„Bylo to pěkné finále, ve kterém se nám podařil nevídaný obrat. Oslavy byly bouřlivé,“ konstatoval sekretář klubu Harrachova Jaroslav Horáček.

Vítěz Okresního poháru získá dresy od fy Gastep dle dané nabídky. Poražený celek, stejně jako vyřazení semifinalisté dostanou věcné ceny sázkové kanceláře Tipsport, a.s.

„Utkání mělo vysokou úroveň, dramatickou zápletku a náboj. Celkově byl Tipsport okresní pohár z mého pohledu vydařený, viděl jsem řadu utkání a musím říci, že jsem jako zástupce sponzora se soutěží spokojen. Týmy, které se poháru zúčastnily, k zápasům přistoupily se vší vážností, zarputilostí a cílem vyhrát. Dokladem toho jsou krásné zápasy, které jsem viděl, ale i zranění, která se v zápalu boje stala. Ocenit musím odvahu gólmana Sobotíka ve finále, který zápas dochytal s roztrženým obočím,“ prohlásil oblastní manažer Tipsportu Petr Kořínek.

Kazem na kvalitním utkání však bylo chování některých domácích fanoušků z řad funkcionářů klubu FK Lučany směrem k arbitrům, kteří svým rozhodováním přispěli ke kvalitě finálového utkání.

Branky: 18. Neugebauer, 48. Maňák (PK – 73, Veselý, 80. Barbořák, 88. Chlup. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 0:2. Diváků: 60. FK Lučany: Sobotík – Němeček, Neugebauer, Vokuš, Šindelář – Andrš, Maňák, Beránek, Ziogas – Maruška, Čech. Jiskra Harrachov: Hefert – Jabálek (84. Hamáček), Horáček, Barbořák (81. Mach), Grossberger – David, Fojtík, Kyncl, Veselý – Chlup, Šír.