V dalším zápase I. fotbalové ligy si svěřenci trenéra Frťaly bod nepřipsali. Jak utkání viděl jablonecký gólman?

Góly padly do vaší sítě po rychlých brejcích a centrech. Jak jste je viděl vy?

Samozřejmě negativně. Při prvním gólu jsme prospali náběh za obranu, prohráli následný souboj a jejich útočník šel na mě v podstatě sám. A ten druhej gól, to byla smůla. Centr na zadní tyč a hráč Boleslavi tvrdě vystřelil. Bohužel jsem nestačil dát ruce a dostal jsem přímo do obličeje a pak se to odrazilo do brány.

Dal se nějaký gól chytat?

Každá střela se dá chytit, ale bylo to těžké. A když k tomu máte smůlu jako při druhé brance a hosté trošku štěstíčka, je to na houbec. Škoda, že se to neodrazilo někam do tyčky nebo ven. Míče jsem se dotknul, bohužel však padl do brány.

Je to pro vás jako pro brankáře o to těžší, že před sebou nemáte trojici zkušených stoperů, jako je Pernica, Beneš nebo Kysela?

Samozřejmě to teď nějak lepíme, protože máme tři stopery mimo a je vždycky lepší, když obranná čtveřice hraje nějakou dobu pospolu. Hráči jsou sehraní a jsou tam i nějaké automatismy. Ti hráči, kteří tam teď hrají, jsou typologicky jiní, ale kvůli zranění tam bohužel musí hrát a než se sehrají, nějakou dobu to potrvá.

Těch zranění je víc než dost, to musí být, když to tak přeženu, na palici.

Máte pravdu, postihlo nás to až moc. Už na konci minulé sezóny tam byla nějaká zranění a taky chybělo dost kluků, ale teď v tom pokračujeme dál. Tohle jsem ještě nezažil. Těžko říct, čím to je, to je asi otázka pro jiné.

Od druhého kola čekáte na vítězství. Jaká je nálada v mužstvu?

Špatná… Nevyhráváme, někdy to sbíráme po jednom bodu, a to je prostě málo. Je lepší dvakrát prohrát a dvakrát vyhrát než remizovat. Máte víc bodů a máte z toho větší radost. Teď potřebujeme nějaké utkání, kde to zlomíme za každou cenu. Věřím, že nějaká šňůra už musí přijít, protože si myslím, že výkon mužstva jde nahoru.

Po vyrovnání se zdálo, že místo, aby vás gól povzbudil, tak začali hrát Boleslavští.

Všechno začalo neproměněnou penaltou, ale pak jsme dali gól. Místo, abychom zabrali a trošku nás to nakoplo, tak nám Boleslav chodila do brejků, měla asi tři, čtyři vyložené šance a dala nám gól.

Ale zachytal jste si…

Je sice hezké, že jsem si zachytal, ale 2:1 jsme prohráli a je to k ničemu.

Autor: Vlastimil Cakl