"Přestali nám tam padat góly," řekl po první porážce jablonecký trenér Petr Rada. "Rozhodla souhra a soudržnost. A naše góly," uvedl sparťanský kapitán Josef Šural.

Souboj do té doby na jaře ještě neporažených tak na Letné vyhrála 2:0 po velkém boji a několika sporných momentech šťastnější domácí parta. „Měli jsme šance, ale nedávali góly,“ řekl jablonecký záložník Lukáš Masopust. „Dal jsem gól, ale potřebovali jsme přidat uklidňující druhý. To se nakonec v 62. minutě povedlo. Výkon ideální nebyl,“ prohlásil sparťanský středopolař Nicolae Stanciu.

38. ročník Koberovské šlápoty.
Startují Koberovské šlápoty a okresní fotbalový přebor

Rozhodující moment obstaral v 32. minutě, kdy se právě on nádherně trefil z přímého kopu. Kadlec skóroval po rohu, zblízka.

Jablonečtí trefili v 79. minutě Masopustem levou tyč.

Het lga, 25. kolo:

Sparta – Jablonec 2:0

Branky: 32. Stanciu, 62. V. Kadlec
Rozhodčí: Hrubeš – Mokrusch, Arnošt. ŽK: 40. Plavšić, 90. Kanga – 31. Holeš, 88. V. Kubista, 90. Zelený. Diváků: 12 289

Sparta Praha: Nita – Zahustel, Kaya, Štetina, M. Frýdek – Kulhánek, Kanga – V. Kadlec (72. Sáček), Stanciu (83. Vatajelu), Plavšić – Josef Šural (90. Lafata)

Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – Masopust, V. Kubista, Trávník (84. Považanec), Jovović (68. Hübschman) – Chramosta (67. Matěj Hanousek), Doležal