Naopak první body získal Jablonec B po páteční předehrávce s Viktorií Žižkov B, kterou porazil v Českém Dubu 3:2. Liberecké béčko doma zachránilo remízu se Sezimovým Ústím v 90. minutě, nicméně kleslo na poslední místo a je jako jediné z osmnácti účastníků třetí ligy bez výhry.

FK BAUMIT JABLONEC – VIKTORIA ŽIŽKOV B 3:2 (2:2)

Předehráno v pátek.

Branky: 25., 37. a 64. Kulhánek - 28. Bukač, 45. Demjan. Rozhodčí: Myška. ŽK: Šisler, Kulhánek, Bíro - Pilař. Diváků: 150. Jablonec B: Frydrych - Farkaš, Kuželka, Patka, Parys - Steiner (46. O. Novotný, 89. Zeman), Šisler, Norek (75. Šulc), Bíro - Kulhánek, Mešanović. Trenér Jiří Hloušek.

FC PÍSEK – ARSENAL ČESKÁ LÍPA 2:0 (1:0)

Arsenal nebodoval po 18 neprohraných utkáních v řadě! Hosté měli více ze hry ve střední části, ale v útočné byli bezzubí. Domácí dobře bránili a spoléhali se na brejky a hrozili ze standardních situací. Lípě chyběla vždy finální přihrávka nebo přesná střela. První gól padl po standardní situaci, kdy domácí rozehráli přímý kop z levé strany, na míč naskočil před obráncem Pivoňka a hlavou umístil balón za Meierovu záda – 1:0.

V úvodu druhé půle mohl skóre srovnat Procházka, jenže ten z gólové pozice střílel vedle branky. Další šanci měla Lípa v 53. min., kdy Věchet našel ve vápně Procházku, ten vystřelil, gólman míč vyrazil k Vrabcovi, který vystřelil a gólman se štěstím srazil míč nohama k obránci, který odkopl. Druhý gól zařídil kapitán Zušťák, když hlavou umístil – 2:0. V závěru se Lípa snažila o vstřelení gólu, jenže domácí obrana pracovala na výbornou.

„Utkání se mi nehodnotí lehce,“ vyjádřil se trenér Lípy Pavel Hradiský. „Jsme si vědomi kvalit Písku, který v loni hrál dlouho o postup, ale přesto jsme zde chtěli bodovat. Byli jsme však sterilní v útočné fázi, chtěli jsme hrát fotbal, v poli jsme měli více ze hry, ale na to se nehraje. Domácí ze čtyř šancí dali dva góly, to rozhodlo.“

Trenér Písku Zdeněk Staroba přiznal: „Zestárl jsem během tohoto utkání minimálně o pět let. Souhlasím s kolegou, Lípa byla fotbalovější, byla rychlejší, důraznější ve středu pole, kde nás přehrávala. My jsme z minima šancí vytěžili maximum.“

Branky: 23. Pivoňka, 67. Zušťák. Rozhodčí: Vlasjuk. ŽK Linhart – Holeček, Kaňkovský. Diváků: 1160. Česká Lípa: Meier - Vrabec, Silný, P. Novotný, Šafář - Finklár, Breite (67. Kubeš), Podolský, Procházka, Holeček (77. Kaňkovský) - Smola (46.Věchet). Trenér Pavel Hradiský.

SK HLAVICE – SLAVOJ VYŠEHRAD 2:0 (1:0)

Hlavičtí od prvních minut nepustili soupeře k vážnějším akcím, Pražané byli zalezlí a hráli poměrně tvrdě, o čemž svědčí počet žlutých karet. V 17. minutě trefil Higor Coimbra hlavou tyč, odražený míč přestřelil Nesvadba přes bránu. Ve 23. už ale další Brazilec v hlavickém dresu Filipe Viciano otevřel skóre po individuální akci. V 35. přišla další velká šance Higora, jeho hlavička však nenašla cíl.

Po přestávce už hra domácích nebyla tak pohledná, zápas byl rozkouskovaný. Přesto Hlavičtí zvýšili náskok. Po faulu na Higora v 75. min. bezpečně proměnil penaltu Flachbart – 2:0. V 85. po akci Mizery opět zazvonila při střele Havrdy tyč. „S výsledkem jsem spokojen, i když hra nebyla úplně ideální,“ komentoval prezident SK Hlavice Vilém Němec. „Trenér Vyšehradu Jan Berger nás měl zjevně přečtené a dařilo se mu poněkud eliminovat naše přednosti.“

Branky: 23. Filipe Viciano, 75. Flachbart z pen. Rozhodčí: Mudra. ŽK: Flachbart, Nesvadba, Lehovec – Víšek, Budějský, Kunt, Pospíšil, Janda, Hendrych. Diváků: 500. Hlavice: Doubek - Fišer (75. Herodes), Nesvadba, Svojtka, Flachbart - Filipe Viciano, Havrda, Koblížek, Peškar - Higor (83. Mizera), Chrdle (58. Lehovec). Trenér Zbyněk Houška.

SLOVAN LIBEREC B – SPARTAK MAS SEZIMOVO ÚSTÍ 2:2 (1:1)

Oboustranně opatrný úvod narušila jen nebezpečná hlavička ústeckého Předoty ze 4. minuty, kterou Uvarenko vytáhl na roh. V 25. minutě se domácím povedla pohledná akce, na jejímž konci byl přesně centrující Martan a hlavou zakončující Jakubek – 1:0. Po dalším Martanově centru (z jediného libereckého rohu za celé utkání…) skončila slibná hlavička Širance těsně mimo.

Liberečtí si vedli v první půli v obraně zodpovědně, ale vše zmařil v nastaveném čase úlet gólmana Uvarenka. Ten jako by si vzal příklad ze sobotního faux pas boleslavského Vorla z utkání 1. ligy s Bohemians 1905. Uvarenko po jednoduché malé domů namísto odkopu „nalil“ míč přímo na kopačku Macha a ten napodobil obloučkem sobotní kousek klokana Štohanzla. Jen s tím rozdílem, že to nebylo z půlky hřiště, ale asi z 25 metrů – 1:1.

„V prvním poločase jsme měli více ze hry, ale srazila nás obrovská chyba Uvarenka, který soupeři vyrovnávající gól doslova nabídl,“ hodnotil trenér Slovanu B Petr Myslivec. „Taková hrubka by srazila i jiný mančaft než naše mladé mužstvo.“ Po změně stran se dlouho nic nedělo, ale na začátku poslední čtvrthodiny hosté liberecký celek zmáčkli. Vytvořili si sérii rohů, Uvarenko dobře zasáhl při šancích Horky a Bartesky, vyložený gól promarnil Kostečka. Ale v 83. se do dobře rozehraného rohu ex jabloneckého špílmachra Bartesky šikovně položil nevelký Rožboud a hlavou poslal Sezimovo Ústí do vedení.

Slovan B však nesložil zbraně, vypjal se k velkém závěrečnému tlaku a v 90. minutě se po závaru před brankou trefil hlavou střídající Pavel Smetana na 2:2. „Mám hořkokyselý pocit, bod jsme sice získali proti zkušenému soupeři, ale hlavně v prvním poločase jsme měli uhrát lepší stav,“ podotkl Petr Myslivec. Druhá půle už byla taková rozháraná a po sérii standardek Sezimova Ústí jsme inkasovali. Naštěstí jsme ještě stihli v závěru vybojovat alespoň bod.“

Trenér Sezimova Ústí, bývalý liberecký útočník Luboš Zákostelský, konstatoval: „S bodem spokojen nejsem, mohli jsme tu vyhrát, okolo 80. minuty jsme měli několik vyložených šancí. Ale je fakt, že jsme mohli i prohrát… Soupeř potvrdil stejně jako na jaře, že bojuje do posledních chvil. My jsme neuhlídali hráče ve vápně, ale hlavně předcházela chyba, kdy jsme neměli nechat Liberecké odcentrovat.“

Branky: 25. Jakubek, 90. P. Smetana - 45(+2). Mach, 83. Rožboud. Rozhodčí: Blažej. ŽK: Štícha, Martan - Mašek, Mach, Martínek. Diváků: 120. Statistika: střely na branku 6:6, mimo 8:3, rohy 1:9, fauly 10:17, ofsajdy 2:3. Liberec B: Uvarenko - L. Novotný, Polák, Rehák, Širanec - Martan, Purič, Štícha (86. P. Smetana), Dostálek - Vojta (62. Zeman), Jakubek (74. Suk). Trenér Petr Myslivec.