Když mi pípla sms se sestavou, viděl jsem v ní druhého útočníka a v záloze ofenzivní hráče, hned jsem pookřál. Za dané situace nemá Frťala příliš možností dát sestavu do herního "richtyku." Nadějné Kubistu a Bredu má ve stavu marodů a tak čest jabloneckých odchovanců drží Ondřej Mihálik. A ten se v utkání činil, byl totiž u dvou gólů! Celkově bylo viditelné, že hráči do toho dávají víc a i když to zvláště v kombinaci uprostřed hřiště tradičně dost vázlo, tak přesto se při hře dopředu povedlo několik výborných akcí, rychlých, atraktivních a tak brzy v ochozech zavládla dobrá nálada nejen díky slavícím hasičům!

PROMĚNA GREGUŠE

Co stojí za povšimnutí jsou střídání, které trenér Frťala realizoval. Za příklad si musím vzít slovenského reprezentanta Greguše. Ten byl po většinu zápasů naprosto nevýrazný. Když měl míč, tak až na jednu výjimku, ze které pak padl gól, směřovaly jeho míče do strany, dozadu či nepřesně. Trenér ho v průběhu hry po odvolání Doležala poslal na Martinův post a ejhle, Greguše jakoby polili živou vodou, zrychlil pohyb, přihrávky šly dopředu, bombou rozpálil rukavice gólmana Slovácka, prostě najednou to byl naprosto jiný hráč!

Náhoda? Nevím, ale ta změna byla viditelná. Stejně tak byl znát příchod dalšího mladíka, Trávníka. Už není takový mladík, aby nemohl dostat důvěru na "svém" postu uprostřed pole. Je to motorová myš, co má ve středu určitě větší potenciál, než prozatímní paběrkování u lajny. Když si v sobotu přeběhl, tak z toho byla nejen zahozená tutovka z pozice, do které si skvěle naběhl, ale nádherný obstřel, který by mnohý ligový gólman pustil, ale Heča patří k extratřídě. A kope v týmu někdo lépe standardky?

KAPITÁN NA VÝBORNOU

Nakonec si nechám kapitána. Tomáš Hübschman s naprostou jistotou sehrál za poslední dobu svůj nejlepší zápas. Jeho ofenzivní výlety končící ničím jsem minule kritizoval, stejně tak i to, že silná stránka Tomáše je jinde. Tomáš to jinde předvedl skvěle. Odebíral svým typickým způsobem míče protivníkům jako dlouho ne a protože se mu to dařilo, přidal i nadstavbu.

Byl to on kdo otevřel slovácký zámek výbornou přihrávkou do šance Teclovi, a když se v poslední minutě pustil až na hrot a málem z toho byla gólová střela, tak jsem si spokojeně zamnul ruce. Ano, to co je mu vlastní zahrál skvěle a když se mu daří, tak přidal nadstavbu. S takovou hrou je to kapitán na svém místě a nejen sdělením v Zápise o utkání. Jen tak dál Tome.

VE STŘEDU NA SPARTU

Již tuto středu máme možnost vyšlapat kopec na Střelnici a přesvědčit se, jak na tom jablonecký tým je. Na první semifinálový zápas totiž do Jablonce přijede Sparta a v ní určitě nejlepší střelec jablonecké historie David Lafata. Hráč co si tak nepochopitelně ničí svoje renomé hloupým filmováním. Ale to se mu "dařilo" i v Jablonci a dostal za to tenkrát flastr.

Ve středu ovšem půjde o výsledek, co dá naději na postup do finále. A to by pro fotbalový Jablonec bylo přece jen náplastí na zpackanou sezónu. Tým, který ještě vloni držel bodově krok s čelem tabulky má letos na Plzeň ztrátu třiceti bodovou.

Trenér Lavička kdysi v Liberci hráčům vylepoval v kabině různé slogany. Z dávnověku fotbalu by si současný Frťalův tým mohl jeden slogan v kabině připíchnout: „prohrát se může, ale bojovat se musí!" Má spokojenost pramení z toho, že v sobotu jsem viditelný posun tímto směrem na hřišti viděl. Tak doufám, že jsem viděl dobře.