Utkání I. fotbalové ligy otevřel první brankou ve 36. minutě jablonecký Mirzad Mehanovič, přezdívaný mezi hráči a fanoušky jako „Meha".

Ofenzivně laděný fotbalista je rodák z Bosny a Hercegoviny. V roce 2010 uspěl na testech v Mladé Boleslavi, kde pak hrál v juniorském týmu. Ligovou premiéru oslavil v sezoně 2012/2013, když v dresu Mladé Boleslavi nastoupil proti Teplicím. Celkem naskočil v první lize k šesti zápasům a vstřelil jednu branku.

V roce 2015 odešel na Slovensko do Podbrezové, Tam hrál pod současným jabloneckým koučem Zdenkem Frťalou. Minulou sezónu dohrál v dresu Varnsdorfu, za který si připsal čtyři druholigové branky. V Jablonci podepsal smlouvu do 30. června 2019.

Můžete popsat váš gól?

Byl tam centr, stál jsem zády k brance, dával jsem to hlavou a oblouček skončil za brankářem v hradecké brance. Byl jsem z toho trošku překvapený, že to skončilo gólem.

Dal jste už někdy gól hlavou?

Já si myslím, že jednou. Já hlavičkář nejsem, ale dnes se mi to podařilo a jsem za něj hrozně rád. Ten gól mě potěšil.

Máte za sebou jako tým dvě výhry. Těší to?

Tak samozřejmě. Dvě výhry, dva zápasy, co víc si přát. Víme ale, že naše hra ještě není ideální, ale my se budeme zápas od zápasu zlepšovat. Teď jedeme na pohár a chceme postoupit.

Oba góly jste dali hlavou, byly si podobné. Šlo o taktiku?

Neřekl bych, že to byla taktika. Ale máme tam dost výborných hlavičkářů a Tráva (Trávník) ty standardky kope výborně.

Autor: Vlastimil Cakl

Do poločasu jste mohli vést dokonce i 2:0…

Bylo dobře, že jsme byli aktivní a přicházely šance. Souhlasím, aspoň jeden gól jsme mohli ještě přidat. Po druhém gólu jsme už tak aktivní nebyli, ale kromě toho trestňáku, ze kterého dali gól, jsme domácí do ničeho nepustili.

První gól v jabloneckém dresu vás bude asi něco stát.

Tak to určitě, ale nevím kolik. Zaplatím rád a hlavně že jsme vyhráli.

V sobotu hostíte doma Slovácko. Bude to zase výhra?

Tak to nevím. Ale na Slovácko zatím nemyslíme. My máme ve středu pohár a tam chceme uspět.