Tři body, skóre 5:13. To je bilance týmu FK BAUMIT Jablonec B po sedmi zápasech České fotbalové ligy, které v letošním ročníku zelenobílá juniorka odehrála. Tým trenéra Jiřího Hlouška nezažívá nejšťastnější období, ovšem hůl nad mladíky v juniorce nikdo neláme, ostatně soutěž je ještě dlouhá. Poslední porážku utrpěla rezerva FK BAUMIT ve středu v Plzni, kde stejně jako v sobotu v Mladé Boleslavi prohrála 0:2.
„Středeční zápas se od toho sobotního moc nelišil,“ přiznal kouč Jablonce Jiří Hloušek.

Můžete popsat průběh zápasu z vašeho pohledu?
My jsme nebyli až tak nebezpeční pro branku Plzně, jako byla ona nebezpečná pro nás. V naší režii se hrálo posledních třicet – pětatřicet minut zápasu, bohužel situace, které si vytvoříme, nejsme schopni zúročit v gól.
Domácí zejména ve druhé půli vytěžili z minima maximu, kdy z brejku dali druhý gól a pak lze říci, že výhru ubránili. My jsme si žádnou loženou šanci za zápas nevytvořili.

Sedm zápasů, tři body. To je celkem mizerná bilance. Jak se to odráží na náladě v týmu?
Zatím lze říci, že se to nijak neprojevuje. Je to dáno i tím, že v mistrovských zápasech nastupuje 4 – 5 kmenových hráčů rezervy, zbytek je doplňován z A týmu. Také proto mají dvě skupiny v rezervě odlišný tréninkový rytmus. Musíme brát ohledy na zátěž hráčů. Také proto se snažíme pro skupinu, která pravidelně nehraje, hledat alternativy zápasového zatížení, a proto jsme hráli v minulém týdnu přátelské utkání v Semilech. Samozřejmě, pořád trénovat, když se výsledkově nedaří, je těžké.Ale věříme tomu, že se vše zlomí.

Letošní podzim lze označit asi za nejhorší, který tým pod vašim vedením začal.
Vždy se nám podařila série několika zápasů, ve kterých jsme bodovali. Letos zatím ne, ale všichni věříme, že se to podaří i tentokrát. Každý prohrává a vyhrává, takže naše postavení v tabulce zatím úplnou tragédií není, je to začátek soutěže.
Složitější je, že se dostáváme do situace, ve které budeme muset bodovat. Budeme pod tlakem a o to bude vše složitější. Ale jinak trénujeme stejně, kvalita týmu se od sezon minulých příliš neliší, snad jen směrem dozadu nám chybí větší zkušenost.

V následujících zápasech máte doma podobně postavený Varnsdorf a vedoucí Vlašim. Lze říci, že soupeře nadmíru těžké?
My jsme nyní v situaci, kdy je pro nás každý soupeř těžký. A je jedno, zda hrajeme doma nebo venku. Každý zápas v této fázi bude pro nás zlomový.