Po delší době jste nastoupil v základní sestavě. Jak se vám hrálo?
Těšil jsem se. Doly (Doležal) byl nemocný, tak jsem dostal šanci a myslím si, že na to, jak jsem dlouho nehrál, to nebylo špatný. Dal jsem góla a hlavně, že jsme vyhráli. Tak jsem spokojený.

Byli jste jasným favoritem a nakonec se ukázalo, že to až tak lehký zápas nebyl.
Ukázalo se, že tabulka je zrádná a v ní žádný lehký soupeř není. Minule od nás dostala Dukla pět gólů, dneska to bylo jiné. My jsme nedokázali proměnit nějaké šance a oni nám z jediného brejku dali gól, což nás trochu trápí, ale naštěstí jsme to dokázali otočit.

Prohrávali jste, pak však přišel váš gól. Jak moc byl důležitý?
Pro vývoj zápasu hrozně moc. Hlavní bylo, že jsme ho dali ještě do poločasu. A k té mé brance? Ani nevím, jak se tam vzal Hovorka z místa stopera, musím ho za to pochválit. Vystřelil, naštěstí se to ke mně odrazilo, já jsem stál na správným místě a dával to do prázdný brány.

Na dva jedna dával krásný gól sváteční střelec Tomáš Hübschman. Jaký byl ten gól z vašeho pohledu?
Trefil to parádně a ten gól mu strašně přeju. Vstřelil ho v pravý čas.

Jan Chramosta v dresu FK Jablonec dostal v zápase proti Dukle Praha opět šanci v základní sestavě. A dovedl ji využít.

Ostravě jste utekli na šest bodů. Mysleli jste před zápasem na to?
Jednoznačně. Věděli jsme, jak se hrály předcházející zápasy. Díky vítězství se nám podařilo odskočit o šest bodů, věděli jsme, že i Spartě, která bude hrát na Slavii, se můžeme přiblížit (hrála nerozhodně 1:1). Bylo důležité, abychom utkání s Duklou před našimi fanoušky zvládli co nejlépe. A to se povedlo.

Vlastimil Cakl