Domácí mužstvo nastupovalo k zápasu I.B třídy Východ s menšími obavami. Jednak hrálo proti silnému soupeři a také bez několika opor, které jsou stále zraněné. Utkání se hrálo na těžkém, mokrém terénu, ale podmínky byly tak pro obě mužstva stejné.

V první půli viděli diváci docela vyrovnaný fotbal, když se několik šancí zrodilo na obou stranách. Ale všechny vyzněly naprázdno. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, byli důraznější v boji o míč, a tak musela přijít chvíle, kdy padla první branka.

V 58.minutě kopal Pěnčín roh a hned z první hlavičky dal vedoucí branku.V 65. minutě, po pěkné akci, přidal další po nádherné střele za hranicí velkého vápna. A v 73.minutě to byli zase hosté, kteří nastřelili tyč. V 81. tutovku hostí zneškodnil brankář Bártl a 84. další šance hostů skončila na břevně. Za čtyři minuty viděli fanoušci Albrechtic další roh hostí. A po dvou dorážkách míč skončil v brance.

„Že toto utkání skončilo takovým výsledkem, musíme hlavně poděkovat gólmanovi Bártlovi, který mužstvo podržel v důležitých momentech a dobrý výkon podali i Koldovský a Štěpnička," okomentoval duel vedoucí albrechtického týmu Jiří Krumbholz. „Od první minuty to byl boj o každý míč a hra se přelévala od jedné branky k druhé. Po přestávce jsme nastoupili s větším důrazem v osobních soubojích, zrychlili jsme pohyb v napadání a při rozehrávce a převzali jsme iniciativu," uvedl tiskový mluvčí Pěnčína Jiří Najman. A dodal, že se stále častěji hrálo před brankou domácích, což nesli těžce jejich příznivci. Trenér Pěnčína Stanislav Karela nabádal hráče k časté střelbě, což si nejvíce vzal k srdci Luboš Pumrle a po dvou střelách se v 65.minutě nemýlil a výstavní střelou z dvaceti metrů pod břevno zvýšil na 2:0 pro Pěnčín. „Krásná byla také akce Jakuba Zapadla, ale jeho střela skončila na tyči," zalitoval Jiří Najman.