Jablonečtí fotbalisté mají za sebou dvě kola, jsou bez bodu, nevstřelili ani gól přičemž soupeřům vždy stačil jeden ušmudlánek, aby hochy ze Střelnice oloupil o všechny body.
Není potřeba propadat beznaději kdyby …. kdyby nebylo vidět tolik herní nekázně neboť nasbírat 9 žlutých karet za dvě kola, to se klidně může stát, že v tom čtvrtém nebude mít Kozel k dispozici nikoho pro defenzívu .
Zatím nevidím na mužstvu nějaký výrazný rukopis, ovšem změn je příliš, a zřejmě to bude chtít ještě nějaký čas. V Teplicích hrál tým 70 minut přesilovku, když domácí bojovník Rosa „dojel“ na Flachbarta. Když hraji přesilovku, nemusím vždy z toho profitovat. Tým v oslabení se více semkne, více bojuje, ale to, že Teplice vyhrály vysoko na rohy, že hosté vystřelí nebezpečně na bránu snad dvakrát, že typická chyba spícího gólmana nechá bez povšimnutí centr na malé vápno, tak to by se zkušeným plejerům stávat nemělo. Ten pohled na televizní obrazovku byl v neděli večer určitě tristní, a kdo se předtím díval na kterýkoli zápas anglické ligy, tak pochyboval, že to na Stínadlech je ještě fotbal.
O to víc se těším na to, jak se tým bude prezentovat ve Vídni a snad ještě víc na Mladou Boleslav. Oba celky jsou na tom podobně: mají mnoho změn, mají nové trenérské obsazení, mají za sebou dvě kola a jsou bez bodu.
Nechci se unáhlit, ale na rozpočet, co Jablonec má, tady přece musí hrát borci, kteří se budou prezentovat jinou hrou, než to zatím vypadá. Hrát hodně zezadu a dopředu pouze na náhodu je na tento tým málo! Je potřeba hned zpočátku, bez růžových brýlí, vyžadovat daleko rychlejší pohyb hráčů po hřišti, lepší zpracování míče, což se projeví ve smysluplné kombinaci a potom – pilovat ofenzívu. Diváka ta častá paličkiáda moc nebaví, ono je to pro hráče sice pohodlnější, ale mnozí z nás chodí kromě toho, že chceme vidět vítězství svých barev, také na fotbal. Pokud by to takhle mělo pokračovat i v dalších zápasech, měli by na Střelnici určitě pomýšlet na zrušení penzionování Jožky Webera a poslat ho zpátky na hřiště. Docela překvapilo, že se neobjevil na hřišti Svátek, který se proti Slavii prezentoval po svém příchodu na hřiště slušně a zcela bez diskuse měl trenér projevit víc odvahy a přesilovku hrát s méně beky, kteří ve čtveřici hlídali jediného Fenina a jak všeobecně známo, jablonečtí beci pro podporu útoku v kombinaci mnoho neznamenají. To navíc může při současně slabé záloze být pro Zelenku a spol. v útoku za chvíli docela slušné trauma. A jít na zalezlého soupeře jenom se standardkami, no nevím nevím.
Béčko zabojovalo, tahalo proti svým kolegům ze Slavie v Praze za kratší konec, ale hráči prokázali dobrou morálku, když po ztrátě vedení nakonec sáhli po bodu. Drama sehrál dorost ve Mšeně. Dostat tři góly a otočit to pěti trefami, to je nejen dobrá podívaná, ale i úspěch.