Fotbalisté Jablonce si totiž ve 4. kole SYNOT ligy připsali konečně první vítězství na půdě soupeře. Pražský celek porazili 2:1 a záložník Jan Kopic byl u obou branek jabloneckého týmu. A navíc se probojoval do fanouškovské sestavy 4. kola SYNOT ligy.

Poprvé o sobě dal vědět Jan Kopic již v 10. minutě, kdy si pohrál s pravou stranou obrany Bohemians a přihrávkou na vápno našel nabíhajícího Rossiho, který první uklidil míč za záda bezmocného Švengera. Na začátku druhého poločasu pak sám Kopic navýšil vedení Jablonce, když zužitkoval centrovaný míč do pokutového území od spoluhráče Crnkiče.

Tyto atributy však nejsou jediné, v čem Jan Kopic nad soupeřem vynikal. Hned po Rossim byl druhým hráčem Jablonce, který naběhal nejvíce metrů na hřišti, celkem 11 353, přičemž odehrál 89 minut zápasu. Nepatrně také zaostával v maximální rychlosti sprintu, kde se dostal na hodnotu 30,6 kilometrů v hodině.

V herní činnosti založil celkem 84 akcí, z nichž 54 bylo úspěšných. Spoluhráčům rozdal 38 přihrávek a jen v šesti případech nenašel jeho záměr svého adresáta. Úspěšnost přihrávek tak měl 84 procent. Navíc 20 z nich bylo přesných v útočné fázi z 24 pokusů.

Určitě stejnou měrou přispěje k vítězství v nedělním duelu proti Jihlavě.

Výsledek 2:1 by mohl naznačovat, že bylo utkání mezi Bohemians Praha 1905 a FK BAUMIT Jablonec vyrovnané. Řečí čísel je ale utkání jasně ve prospěch Jablonce, zejména v prvním poločase se hrálo na jednu branku.

V čem ale Jablonec dvojnásobně vynikal, byl počet faulů. Severočeši jich proti domácím udělali 20, zatímco hráči Bohemians faulovali desetkrát. To je důkaz, že byl Jablonec důraznější a soupeře přehrával.