Fotbalisté Jenišovic vedou po šesti kolech tabulku krajské I. B třídy skupiny východ. Tým Stanislava Karely dosud nepoznal hořkost porážky, stejně jako druhý Bozkov a třetí Rovensko. Čtvrtá Malá Skála v derby porazila Kokonín, ve druhém derby hraném v Brodě vyhrála Zásada a ve třetím v Břízkách se Mšeno B s Plavy rozešlo smírem.

Jenišovice A – Víchová 2:1 (2:1)
Favorizovaní domácí měli velký nástup, a když po akci Flodrmana poslal Pekař míč k tyči, zdálo se, že to bude pouze otázka skóre. Pak ale na dlouhé minuty převzali iniciativu hosté a jen vinou chabé koncovky zůstala Suchardova branka bez pohromy. V závěru poločasu Jenišovice přece jen zvedly hlavu a po rohovém kopu Soudského nedal Prkno zblízka hlavou brankáři šanci. Jenomže neuběhly ani dvě minuty a úplně volný Bujárek snížil. Druhý poločas už se odehrával v režii domácích, kteří ale tentokrát pohrdli i nejvyloženějšími šancemi, kdy stáli tváří v tvář hostujícímu brankáři (dvakrát Pekař, jednou Flodrman). Vítězství Jenišovic bylo nakonec vydřené, ale přece jen zasloužené. Jak se ukázalo, vyneslo je poprvé v historii klubu na čelo tabulky.

Branky: 5. Pekař, 42. Prkno - 44. Bujárek. Rozhodčí: Klimt. ŽK: 4:0, Diváků: 70. Jenišovice: Sucharda - D. Hanuš, Vaněček, Plechatý, M. Hanuš - Pekař, Flodrman, P. Burnus, Prkno, Soudský (82. Mikula) - Trč (61. Dlouhý).

Sokol Držkov A – Rovensko 4:4 (1:1)
V nevlídném počasí se hrál pěkný fotbal, který zahřál všechny přítomné fanoušky. Domácí celek začal náporem a během prvních pěti minut si vypracoval tři vyložené šance, které však nedokázal proměnit. Nedáš dostaneš platilo, neboť z prvního ohrožení svatyně domácího gólmana se hosté ujali vedení. Odpovědí na vedoucí gól hostů bylo dalších pět šancí domácích z nichž poslední proměnil ve 24. minutě Linhart. Do konce prvního poločasu se hrál rychlý kombinační fotbal, kterému chybělo zakončení ze strany obou mužstev. Do druhého poločasu vstoupili aktivně hosté a v 51. minutě se ujali vedení. V 69. minutě vyrovnal Somr. V 74. min. se ujali hosté znovu vedení, ale v 80. minutě vyrovnal Stumer. Minutu na to znovu vedli hosté 4:3, ovšem na konečných 4:4 srovnal v 88. min. Somr. „Mužstvo musím pochválit jak za herní projev, tak i bojovnost. Vždy po vedení hostů nesložili zbraně a navíc při troše štěstí mohli v závěru, po vyloučení hostujícího Burnuse, Brodským a Horoščákem skórovat,“ řekl po zápase trenér Držkova Petr Černý.

Branky: 25. Linhart, 60. a 86. Somr, 72. Stumer – 7. a 73. Burnus, 52. Šimek (PK), 70. L. Malý. Rozhodčí: Bukvička. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (83. Burnus). Diváků: 50. Držkov: Šverma - Doleček, Dvořák, Polcer (52. Stumer), Somr – Brodský, Hlubuček (70. Kopal), Škaloud, Machačka - Linhart, Horoščák.

Železný Brod B – Zásada A 2:3 (2:2)
Domácí měli po většinu zápasu převahu, přesto nezískali ani bod. Hosté ze čtyř šancí tři proměnili a tedy získali cenné tři body. „Měli jsme, dá se říci, velkou převahu. Hosté byli bez gólmana, přesto jsme prohráli. Když netrefíme branku, nemůžeme vyhrát,“ zlobil se na špatnou střeleckou potenci svých hráčů trenér Brodu Jaroslav Gernat.

Branky: 7. Havlíček (PK), 44. Linka – 10. Šíma, 28. Špaček, 51. Šíma. Rozhodčí: Šoun. ŽK: 3:3. Diváků: 50. Železný Brod: Koťátko – M. Paldus (65. V. Paldus), Burkoň, Halama, Šich – Havlíček, Havrda, Tunka (46. Hadač), Šefr (71. Ježek) – Linka, Vele. Zásada: Kirchner – Beneš, Rožeň, Boudík, Ráliš – Růžička, Šíma, Weber, Kochánek – Pavlík, Špaček.

Malá Skála A – Kokonín A 3:0 (2:0)
Protrpěná výhra domácích. Skaláci se přizpůsobili hře hostů a pokračovali v neproměňování šancí z předcházejících zápasů. Mimo jiné trefili domácí několikrát konstrukci branky.

Branky: Daníček 2, Tausig. Rozhodčí: Hanousek. ŽK: 1:1. Diváků: 50. Malá Skála: Krause – Vepřek, Cafourek, M. Havlík, J. Kotrba – Novák (10. Tausig), Pekárek, Kobrle, Šída (60. Mrkvička) – Daníček, Makula. Kokonín: Chudoba – Mokráň, Šilhánek, Malý, J. Šilhán – Mrklas, Čermák, Berndt, Štichauer (65. Chuchla) – Maixner (65. Svoboda), M. Šilhán.

Mšeno B – Plavy A 1:1 (0:0)
Hosté byli o něco lepší a ve 30. minutě měli velkou šanci, kdy z metru dokázali přestřelit branku. „Něco takového jsem neviděl,“ kroutil hlavou vedoucí Mšena Martin Dutka. Hned z protiútoku mohl skórovat jeden z domácích hráčů, ovšem výborný zákrok Lejska mu v tom zabránil. Po změně stran byli domácí aktivnější a v 61. minutě po spolupráci Vrabce s Ukem dostal Fedák míč na zlatém podnose a nabídnutou šanci neodmítl a dostal svůj tým do vedení. Plavy se snažily o vyrovnání a zdálo se, že Mšeno s vypětím všech sil náskok ubrání. Jenže v 78. minutě po druhé žluté odešel předčasně do sprch stoper Weber. V 81. minutě se udělala skulinka v obraně Mšena, přehodivšího brankáře zastoupil Vaněk, který s pomocí břevna míč odkopl, ale jen k Brezarovi, jenž míč uklidil do sítě a vyrovnal.

Branky: 61. Fedák – 81. Brezar. Rozhodčí: Černý. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (78. Weber). Diváků: 50. Mšeno: Šponar – Vaněk, Hadidi, Weber, Kubín – Čermák ml., Fedák, Uko, Sovinec (46. Tomeš) – Novotný, Lietava (60. Vrabec). Plavy: Lejsek – Pohořalý, Černý, Votoček, Korbelář – Jón, Tomíček, Konopásek (82. Fojtík), Kouřil (70. Adolf) – Konopásek (46. Červinka), Brezar.