V utkání I.B třídy východ se utkal druhý tým s posledním, ale na hřišti to tak nevypadalo. Hrál se vyrovnaný zápas.

Domácí začali svižně a první šanci z malého vápna v 16. minutě Doležal ještě neproměnil. O tři minuty později ale dostal krásnou kolmici od Fišera za obranu a sám před brankářem nezaváhal a upravil stav utkání na 1:0.

Po této brance hosté zpřesnili hru a přicházely jejich šance. Ve 22. minutě nepřekonal Růžičku Šupík a ve 27. minutě šel sám na brankáře domácích Lang, ale také neúspěšně. Vyrovnání přišlo ve 31. minutě po chytře rozehraném trestném kopu, kdy se trefil Pszyk na poločasový stav 1:1.

Začátek druhé půle začal opatrně, ale v 70. minutě šli domácí opět do vedení po centru Fišera, který na zadní tyči uklidil do brány Michal Kopal. Od této chvíle se hrál útočný fotbal a šance přicházely na obou stranách.

V 76. minutě přišel klíčový moment zápasu. Domácí brankář Růžička neudržel v rukách lehký centr, následně fauloval útočníka hostí a kopala se penalta. Tu se štěstím proměnil Pszyk a posunul skóre na 2:2 Domácí se nestačili vzpamatovat a již za dvě minuty, po úniku z levé strany a zpětné nahrávce, zvýšil Pumrle na 2:3 pro hosty.

Závěr utkání byl dramatický, domácí se vrhli do útoku a fanoušci viděli další šance. Tu největší měl Fišer, ale jeho tvrdou střelu z deseti metrů zázračně vyrazil brankář Matějček.

V poslední minutě utkání kopali domácí trestný kop a všichni hráči včetně brankáře Zásady šli na centr. Ten hosté odvrátili a z následného brejku dával do opuštěné branky Pumrle na konečných 2:4.

I přes prohru zahráli Zásadští pohledné utkání se spoustou šancí a favoritovi vítězství nedali zadarmo. Poslední kolo fotbalové soutěže I. B třídy východ mají oba týmy před sebou. Zápasy sehrají o víkendu.

Zásada se rozjede do Plavů. kde se v sobotu 4. června od 17 hodin utká s místním A týmem.

A jedenáctka Pěnčína bude hrát doma ve stejný den a stejný čas s Jilemnicí.

Rozhodčí: Řezáč, Vrtal, Mizera. Branky: 20. Doležal, 71. Kopal - 31., 76. Pszyk, 78., 90. Pumrle. ŽK: 2:2 Diváci: 50

Za Zásadu: Růžička, Čurda, Procházka, Šíma, Honzák, Neumann, Hrnčál, Vaistauer, Fišer, Kopal, Doležal.

Za Pěnčín: Matějček Ivan, Sobotík, Matějček Jan, Pleštil, Nemyrovskyy, Lang, Šupík (88 Pivrnec), Matějček Pavel (67 Čížek), Pumrle, Zapadlo, Pszyk.