Deštivé počasí, které v posledních dnech obtěžuje sever České republiky, se podepsalo i na kvalitě trávníku. Jindy chlouba krajských fotbalových kolbišť se v sobotu místy proměnila ve vodní hladinu, což samozřejmě komplikovalo hráčům jejich pohyb po hřišti.

I přes tento určitý handicap to byli právě domácí hráči, kteří po většinu prvního poločasu určovali tempo hry. Nejvíce práce strážskému brankáři Schölerovi dělala dvojice Mihálik – Pešat L. Pozadu však nezůstal ani Jakub Miček.

Ve 14. minutě se právě Lukáš Pešat dostal do asi největší šance prvního dějství. Po Zajíčkově standardce a změti odrazů se dostal k zakončení. Jenže z hranice malého vápna mířil vysoko nad branku hostů.

Dále se z větší vzdálenosti prosazoval Mihálik tvrdou levačkou, ale brankáře spolu s obranou hostí nepřekonal.

Studená sprcha pro domácí přišla v 38. minutě. Rychlonohý Žoček pláchl po levé straně hřiště a směřoval si to rovnou do vápna, kde elegantně přehodil brankáře Davida Mička – 0:1.

Bohužel, jednobrankový stav netrval dlouho a o dvě minuty později se hosté radovali podruhé. Mrijaj získal na pravé straně míč a milimetrovou přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Horáčka, jenž pohodlně podstřelil gólmana domácích – 0:2.

Ve druhém dějství se snažily Hamry tlačit dopředu, jenže žádnou šanci si už nevytvořily. Naopak hosté přidávali pod kotel a hrozili ze slibných šancí.

Pojistka výsledku přišla čtvrt hodiny před koncem zápasu, kdy opět zafungovala dvojice, jenž se podepsala na druhém gólu. Mrijaj zahrál rohový kop přímo na hlavu trestuhodně neobsazeného Horáčka, a ten poslal Velké Hamry do kolen – 3:0.

Následná křečovitá snaha domácích se pomalu proměňovala v marnost. Konečný výsledek je tak hodně krutý a pro Hamry dvojnásob, jelikož kvalitní povrch zůstal po zápase značně poškozen.