Zápas začaly oba týmy opatrně a nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu, po které by inkasoval. Frýdlant měl první čtvrthodinku mírně navrch, a to také dokázal v 16. minutě Lachman, když ze standardky orazítkoval Mičkovu tyč.

O tři minuty později ale zavládlo mezi hosty lehké uvolnění, když se po rohovém kopu trefil hlavou Jakub Miček.

Po vedoucí brance se Hamry zlepšily a ovládly hřiště. Vytvořily si několik dobrých šancí, ale nedokázaly je přetavit v druhý gól. Důkazem toho je stoprocentní šance Mihálika před odchodem do kabin.

Bursa jej skvěle našel přesnou přihrávkou a Mihálik se ocitl sám před brankářem Götzem, míč však netrefil ideálně a ve své velké šanci selhal.

Vzápětí mohly přeci jen Hamry skóre změnit. To by však sudí Hybler musel odpískat penaltu po faulu na Urbance. Nestalo se tak a do kabin se šlo za těsného vedení.

Do druhého dějství Hamry výrazně polevily a Frýdlant se začal tlačit dopředu. Snaha domácích vyvrcholila v 74. minutě, kdy se k trestňáku postavil opět Lachman a David Miček měl plno práce – tým však podržel.

Uklidnění pro Hamry přinesl až Kobr v 78. minutě. Jeho trestný kop tečoval jeden z obránců za Götzova záda a zdálo se být rozhodnuto. Pak ale přišlo dvojí vyloučení na straně Velkých Hamrů.

Nejprve viděl v 84. červenou Tomeš za nesportovní chování a o pět minut později jej velice přísně následoval do sprch Pitro za faul na půlce hřiště. Přesilovka pro Frýdlant však nebyla dlouhá a hosté si odvezli důležité tři body.

Frýdlant – Velké Hamry
0:2 (0:1)
Branky: 19. Miček J., 78. Kobr. Rozhodčí: Hybler, ŽK: 2:2, ČK: 84. Tomeš, 89. Pitro (oba VH). Diváků: 80.
Velké Hamry: Miček D. – Urbanec, Prousek L., Pitro, Jiřikovský (91. Szirti) – Bursa, Kobr, Pešat L. (76. Zajíček), Mihálik – Tomeš, Miček J. (81. Prousek Vl.).