Začátek zápasu byl opatrný a domácí fotbalisté se horko těžko dostávali do šancí. Nejdůležitější moment prvního poločasu přišel už v 11. minutě.

Hamry ztratily míč na středu hřiště a nestačily pokrýt levou stranu, čímž dostal hodně prostoru Tomáš Pícha a tváří v tvář Mičkovi vypálil z okolí penalty a nedal domácímu brankáři šanci, i když si na míč nejspíš sáhl.

Před koncem poločasu měl šanci na vyrovnání Lukáš Pešat. Prousek mu sklepl míč ve vápně do slibné pozice, ale Pešat v dobré šanci levačkou bránu netrefil o pár decimetrů, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Hamry vlétly do druhé pětačtyřicetiminutovky odhodlaně s jasným cílem alespoň vyrovnat. Snaha však vyvrcholila jen v územní převahu a sérii rohových kopů, které končily na hlavách dobře fungujících obránců Skalice.

Zhruba v 55. minutě se ocitly Hamry ve vyložené šanci. Po skrumáži před hostujícím gólmanem nedokázala čtveřice hráčů uklidit neposedný míč do branky a skončil vysoko nad.

Pak ale přišla rána pod pás nejen pro domácí hráče, ale především fanoušky. Brankář David Miček dostal přihrávku od spoluhráče a dotírajícímu Nevrlému chtěl udělat kličku po vzoru Petra Čecha.

Jenže se ošálení minulo účinkem, Miček upadl a přes veškerou další snahu o chycení míče jej Nevrlý dokázal dopravit do sítě – 0:2, což byla poslední rána pro Hamry.

„Jsem si jistý, že kdyby nepřišla druhá branka po chybě, tak bychom dokázali vyrovnat,“ litoval chyby trenér domácích Vladimír Mařas.