Olomouc hrála v poli dobře, ale její defenzíva umožnila domácím už do půle tři jasné šance, se kterými však dvakrát Chramosta a jednou Masopust naložili tak, jak naložili. A to se pak těžko dá vyhrát. Je vidět, že Jovovičových výkonů si soupeři už všimli a mladý Černohorec si proti Sigmě ani nekopl a není divu, že byl střídán. Také Masopust měl ve finálních situacích problém udělat tu poslední kličku, nebo přesně přihrát – a že těch šancí měl! Bojovník Doležal vyhrál snad všechny hlavy, byl v útoku opět nejlepší, ale co platné, když pak vypracované šance tým doslova zahodí.

Na pohled to byl výborný fotbal, bylo až s podivem jak jednoduše si dokáží domácí rozehrát výborné útočné situace, v první půli skvělý Holeš, ve druhé zase Zelený zle zatápěli olomoucké obraně, Kubista pálil dvakrát jako kanonýr Javůrek, ale nic z toho. Buchta prostě měl na Střelnici svůj den, to, jak naložil s jednou z Chramostových šancí, kdy na něho jablonecký útočník postupoval zcela sám, to byl skutečně skvostný zákrok. No nic, tak jak to v počátku jara Jablonci padalo do sítí soupeřů do čeho kopli, teď se mezi nimi zabydlel střelecký „pecháček.“ HET liga graduje, Jablonec se v té špici objevil tak trochu nečekaně po velkolepé vítězné sérii a byla by škoda toho nevyužít. Protože Slovan Liberec tak trochu nečekaně prohrál na Julisce s Duklou, tak po sobě tu pohárovou příčku Radův tým uzmul. Ale změnit to může jedině v nedělním zápase Sparta, pokud by vyhrála v Plzni.

Před Jabloncem je teď skutečně týden pravdy. V pátek 20. dubna večer na Spartě, ve středu 25. dubna ve Zlíně o postup v MOL CUPU a v neděli 29. dubna podvečer půjdeme na Střelnici na Liberec . A to už je pořádný tahák! Radův tým hraje velmi dobře, hráčům se daří, a tak by to chtělo pouze seřídit mířidla, protože je taková malá tragédie, když si na třetí tým tabulky, Olomouc, tým vypracuje pět šest skvělých šancí a nic z toho nepromění. Ale to, že ty šance tým má, je nadějné, což na tiskovce nezapomněl zmínit i trenér Rada.

Olomoucký Václav Jílek nevydýchal vyloučení svého Texla a skončil na tribuně, ale po zápase chlapsky uznal, že jeho hoši měli v Jablonci Buchtu a já bych dodal že i víc štěstí než rozumu. Jablonecká obrana se stabilizovala. Perfektní Pernica to tam pěkně diriguje, krajní beci jezdí jako pily. V sobotu kraloval uprostřed pole Vojta Kubista, jak řekl trefně můj fotbalový kolega, čněl nade všemi „o parník!“ Tak trochu budilo rozpaky, jak moc se v klíčových situacích neprosazovali Masopust s Jovovičem, tedy dvojice, která tým doposud v ofenzívě doslova táhla. Tak hoši, snad to bude příště lepší.

Pro další zápasy by bylo dobré, kdyby se konečně prosadil i Diviš a také mladý Breda, byť chápu, že v situaci, jaká je v tabulce, se do experimentů Radovi asi příliš chtít nebude. Na druhou stranu kádr není tak široký …