Hosté bodovali posedmé za sebou a přiblížili se druhé Spartě na rozdíl bodu. Liberec klesl na třinácté místo bod od sestupové příčky.

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý prožil mimořádně úspěšný návrat na stadion U Nisy, kde ještě na jaře působil. "Mám smíšené pocity. Nedávno jsem tady ještě působil a zažil tu spoustu dobrého i s diváky. Dneska jsem byl trošku za vyvrhela. Nechci se už vracet k mému odchodu, ale bylo mi trošku smutno," připustil Šilhavý na tiskové konferenci.

"Nicméně jsme rádi, že jsme tu sérii přerušili. Dvacet let je dlouhá doba, hodně si toho považuji. Když jsem viděl tu radost kluků i fanoušků, říkal jsem si, že je to něco výjimečného," dodal.

V úvodu to přitom na výhru jeho týmu vůbec nevypadalo, protože Liberec vstoupil do 41. ligového podještědského derby náporem. Už ve druhé minutě se dostal na zadní tyči k zakončení nejlepší střelec Slovanu Šural, v těžké pozici ale míč mezi tyče neumístil. V šesté minutě rozehrál přímý kop Pavelka a jeho přízemní střela šla těsně vedle.

Slovan si v dalším průběhu první půle udržoval převahu a vůbec nebylo patrné, že byl v tabulce před tímto kolem devět míst za svým rivalem. Domácí stejně jako v předešlém průběhu sezony předváděli dobrý fotbal, ale zahazovali i ty největší šance.

Během pěti minut hostům dvakrát pomohla tyč. Nejprve ji po centru ze strany orazítkoval Pavelka a pak do stejného místa zamířil po úniku také Delarge. Až v polovině úvodního dějství zahrozil také Jablonec, který v předešlých šesti kolech neprohrál. Doležal se ocitl za obranou, ale pálil zbrkle a přestřelil.
Hra se v druhé části první půle vyrovnala, ovšem nebezpečnější byl nadále přímočařejší Liberec. Frýdek ve skluzu na hranici malého vápna přestřelil a vzápětí ani nadvakrát neuspěl Pavelka.

Po přestávce Jablonec přidal a domácího gólmana Koláře postrašil Kopic, který trefil ze strany vnější tyč. V 58. minutě přišly Liberec zahozené šance draho. Hosté pokračovali v tlaku, po rohovém kopu prodloužil míč Pernica hlavou na zadní tyč, kde nehlídaný Doležal uklidil míč do sítě. Jablonec dal v lize podještědskému rivalovi gól po 344 minutách.

"Trenér mi říká, ať to na zadní tyči zavírám. Většinou to tam Perňa tečuje, jsem rád, že se to dostalo až ke mně. V předchozích zápasech mi to tam nepadalo, na Spartě jsem nedal z metru, tak doufám, že jsem to splatil," řekl Doležal.

"Soupeře jsme do vyložené šance nepustili, o to víc to mrzí. Když jsme druhý poločas neměli tak dobrý jako první, rozhodně jsme si neměli nechat vstřelit gól ze standardky. Zápas jsme prohráli nedůsledností v jednom detailu," litoval slovenský trenér Liberce Samuel Slovák.

Baumit vstřelená branka nakopla a domácí jen se štěstím přežili několik dalších závarů. Slovanem inkasovaný gól výrazně otřásl a už se mu nedařilo navázat na výkon z prvního poločasu. V závěru si ani nevytvořil pořádnou šanci na vyrovnání.

"První poločas jsme měli vynikající a měli jsme dát aspoň jeden gól. Druhý měl lepší Jablonec. Tomu zápasu by více slušela remíza. Smůlu v koncovce si vysvětluji tím, že nějaké věci je třeba si asi prožít a poučit se z nich. Musíme být prostě efektivnější," řekl Slovák.

Naopak jablonečtí hráči dali Šilhavému ideální dárek k pondělním 53. narozeninám. "Zítra jedu pro slíbené chodské koláče, ale asi neskončí jen u nich," smál se Šilhavý.