Jak jste se cítil na hostování v Mladé Boleslavi?

Myslím, že dobře. Nějaké góly jsem tam dal. Určitě mi pomohl, odehrál jsem pár zápasů. Dopadlo to ale tak, jak to dopadlo. Jablonec je určitě o něco dál. Vzhledem k bodovému rozdílu a celkovým ambicím je toto pro mne určitě krok o něco výš.

A jaké jsou vaše ambice?

Určitě hrát v Jablonci o titul, určitě jak Spartu tak Plzeň jablonečtí hráči v lize potrápili.A pak samozřejmě uspět v Evropě, i když los bude určitě těžký. Věřím ale, že to zvládneme. Ale dá se všechno, věřím, že budeme mít úspěch.

Nečekal jste, že se z hostování v Boleslavi vrátíte zpátky do Plzně?

Zpočátku to tak vypadalo. Ale pak se ozval Jablonec a já už jsem pak byl na to připravený. Už v posledních měsících v Boleslavi se o mne psalo, že jsem s Jabloncem domluvený. Ale to ještě nic nebylo domluveného. Jenom jsem věděl o zájmu Jablonce. Ale bylo potřeba se domluvit na podmínkách. Možná mi to trochu uškodilo i poslední měsíc v Boleslavi. Ale takový je fotbal, tak jsem to skousl.

Do Jablonce přichází dva útočníci… konkurenti?

Někdy bude hrát Standa (Tecl), někdy já. Ale určitě je možné, abychom hráli i společně. V jednadvacítce to tak bylo. V Plzni jsme takovou šanci nedostali. Se Standou vycházíme dobře, víme, co od sebe čekat. Na hřišti můžeme hrát klidně spolu. Věděli jsme, že jsem jdeme oba a vůbec nám to nevadilo.

Je tady ale Martin Doležal…

To je výborný útočník, to dobře vím. I to, že konkurence v týmu, který je třetí v tabulce a má velké ambice, určitě bude. Musíme se o to porvat.

Jak koukala Boleslav na to, že tam nezůstanete?

Z toho, co se říkalo a psalo, mysleli, že už jsem domluvený tady. Ale nebylo tomu tak, říkal jsem to i trenérovi, který ale tvrdil, že má jiné informace. To mě mrzelo, ale takový je fotbal. Už se stalo.

Znáte situaci v Boleslavi, proslýchá se, že má zájem o Milana Baroše…

Pak Dufek má velké nároky, mají za sebou velkého sponzora. Kdyby do toho šlápli, asi by mohl Milan Baroš vyjít. Ale to jsou jen spekulace, o tom nic nevím.

Jak vidíte příchod Honzy Kopice do Plzně?

Určitě mu to tam sedne. To musí každému, když se tam hraje ofenzivní fotbal, kvalitní první liga. Konkurenci tam mít bude, ale věřím, že se prosadí.

Pětadvacetiletý Tomáš Wágner už má bohaté fotbalové zkušenosti. Prosadil se také v Evropské lize, když vstřelil vítězný gól proti CSKA Moskva a nasměroval Plzeň k postupu do jarní části Evropské ligy v roce 2013. V těchto dnech se už s jabloneckým týmem zapojí do přípravy a na postu útočníka by měl ukázat, co umí.