Jaroslav Hrabák

JABLONEC, MĚSTO ZASLÍBENÉ. (PRO PŘÍBRAM)
Vloni se odehrála na Střelnici bezbranková fraška, která zachránila Příbram v lize, a tak není divu, že o letošní repete měla zájem i televize. Tak se na to podívejme:
• Příbram. Tým vedený mladýmTobiášem se na Střelnici představil ve výborném světle. Hráče, jako gólman Hruška, beci Kvída či Chaluš, halvové Suchan, Tomáš Pilík,Tregler či útočník Rezek, takové Klucký v týmu nemá. Kolem nich se vše točilo. Nesmírná bojovnost, nasazení, ale i fotbalové schopnosti se rozhodující měrou zasloužily o nečekaný nebo snad čekaný výsledek?
• Jablonec. Mužstvo mdlého projevu, které jakoby si přišlo zahrát fotbal a zapomnělo, že se hraje o body. Výkonnostní kritérium ligového hráče jsem viděl snad pouze u Víta Beneše, jehož forma je výtečná, však má také chuť na lepší angažmá než v Jablonci a je to na něm vidět. O co hrají ostatní? To byla naprostá hráčská slabota.
• Rozhodčí Julínek. Ten má svoji historii a pověst. Do té doby, než Příbram vedla, to na půlce Jablonce nehorázným způsobem „odšéfoval". Jakmile bylo 0:3, naprosto otočil, najednou pískal trestňáky i na jablonecké půlce a svoje režisérské vystoupení korunoval penaltou po šlapáku jabloneckého hráče na příbramského,verdikt otočil a ta penalta se zařadí do kategorii směšných. Ale to už byl Jablonec naprosto rozhozený a výborně bojujícím hostům prakticky nekladl odpor a zájem o zápas jablonečtí borci jenom předstírali.
• Ohlasy zápasu: vyjímám některé poznatky přátel, které mi přistály na mail:
V minulém století byl natočen jeden italský film "Bože, jak hluboko jsem klesla". To byla asi moje první myšlenka, když jsem odcházel z dnešního ligového utkání * Příbram sehrála sice velmi dobrý zápas, dala čtyři pěkné góly. Z čeho se mi však zvedl žaludek, a to víc než z nepodařené krvavé tlačenky, to byl výkon našich borců. Jednak jsem nevěděl, za koho kope Mehanovič a Zelený, to byl příklad katastrofálního přístupu, rovněž Hübschman zrovna neexceloval. A tak v první půli, z mého pohledu, byl na slušné úrovni Trávník a Beneš. Snahu bych neupřel Doležalovi a možná občas Pospíšilovi. Myslel jsem si, že do druhého poločasu Zelený a Mehanovič po tom šíleném výkonu nemohou nastoupit, ale zklamal jsem se. * Z výkonu rozhodčích se mi dělalo na blití. Za stavu 0-3 se uklidnili, za stavu 2-3 to zase převzali do svých rukou. Jsem zvědav, jak dlouho to obecně fotbalové sponzory může bavit. Podle mne mafiánská Příbram, ale i velmi zvláštní Plzeň, to je fakt žumpa!!!!!!! Myslel jsem si, že, letos konečně Příbram vypadne a bude o trochu čistěji, vidím, že se furt musím ještě moc a moc učit. * Zřejmě to dospělo do stádia, že "nejvyšší" již ligu v Jablonci nechce a pokud se mýlím, tak nastal čas všechny ty vyžírky, ať hráče nebo bafuňáře, rozprášit po republice, i když to zajisté nebude jednoduché. Mé předzápasové obavy vůbec nepočítaly s tím, že se na to, přes všechna ujištění, úplně vykašlou a nebo, že možná ten tlak, nebudou schopni zvládnout - v obou případech nemá cenu je tady držet v mančaftu, z mého zjednodušeného pohledu to vidím tak, že je to tady prostě nebaví hrát.

Názory svým způsobem svérázné, ale dali hráči těm pár fandům co po sněhové vánici přišli na Střelák, jinou možnost? Vědí hráči, že vzhledem k losu už nemusí do konce jara vyhrát? Jablonec je pro Příbram skutečně město zaslíbené. Vloni se tu zachránila a letos možná uhrála tři body, které ji v lize z naprosto beznadějné situace nakonec zachrání opět. No uvidíme.
Tak se budeme těšit na další kola – a to jablonecké hochy čeká Slávie a ta chce slavit vlastnictví svého stadionu v Edenu. Když Slávie svůj Eden otevírala, byl při tom Jablonec a skončilo to 2:2 před 20 tisíci diváky. Teď budou aktéři stejní, vyprodaný stadion, posílená Slávie, jablonecký extrenér Šilhavý a jablonečtí „bojovníci" kapitána Hübschmana. Nabízejí se dvě možnosti: překvapení a nebo debakl, tak co si vyberete, hoši ze Střelnice ?