Vstup do zimní fotbalové ligy Tipsport ligy se v úterý nevydařil fotbalistům FK BAUMIT Jablonec, kteří v premiérovém vystoupení podlehli Viktorii Žižkov po divokém výsledku 3:4 po poločase 2:3.

Hrálo se za velmi mrazivého počasí, ovšem mráz neodradil příznivce kopané, kterých do jabloneckého Mšena, kde se zápas hrál, přišlo téměř 200.
Hosté pražské Viktorie nasadili vesměs hráče svého B týmů, a také domácí kouč František Komňacký do sestavy zařadil mladé hráče, které má ve svém týmu.

První vážnější šanci zápasu měla Viktorka, když brankář Bočok při odkopu nečekaně trefil hráče Viktorky. Vedoucí branku dali v úvodu aktivnější hosté ve 12. minutě, kdy Bočoka překonal agilní Kalod, jenž prošel středem hřiště a přesně k tyči nedal Bočokovi šanci.

Ovšem domácí o tři minuty později srovnali, když střet Černého z hostujícím hráčem posoudil sudí Ubias z Liberce jako nedovolený a následnou penaltu Loučka neomylně proměnil.

Do vedení mohl poslat Jablonec Fujerik, který obešel Hottka a chytrým lobem se pokoušel přechytračit brankáře Pištu, ovšem míč skončil na horní síti branky Žižkova.

Hned vzápětí potrestal chybu Kalod a hosté opět vedli. Jenže radost měli pražští fotbalisté jen dvě minuty, neboť domácí srovnali, a to s pomocí vlastní branky Balika.

Další branka gólově bohatého zápasu padla ve 29. minutě, kdy Bočoka překonal nepokrytý Pokorný ranou do horního růžku.
V závěru půle se blýskl Bočok, jenž zmařil akci Kalody s Pokorným.

Jablonec srovnal hned po změně stran, ovšem branka Vukoviče nebyla z důvodu ofsajdu uznána. Domácí byli aktivnější, ale své šance nedokázali proměnit, tu největší spálil Eliáš. Kýženého vyrovnání se přeci jen hráči FK BAUMIT dočkali, když krásnou ranou pokořil gólmana Viktorie Vošahlík.

Jablonec poté prahl po výhře, ovšem radost mu zkazil Hottek, jenž v 83. minutě z rohu pokutového území chytrou střelou překonal střídajícího brankáře Zicha.

Branky: 15. Loučka (PK), 21. vlastní (Balik), 73. Vošahlík – 12. a 19. Kalouda, 29. Pokorný, 83. Hottek. Rozhodčí: Ubias – Pařík, Langer. Diváků: 200.
Sestava FK BAUMIT Jablonec: Bočok (46. Zich) - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Fujerik (46. Vošahlík), Eliáš (77. Pavlík), Loučka, Haurdič - Černý (46. Vukovič), Kocourek.
Další program:
Čtvrtek 15. 1., 14.00 hodin: UMT Liberec - Doubí: FC Slovan Liberec - FK Viktoria Žižkov.
Sobota 17. 1., 11.00 hodin:, UMT Mšeno: FK BAUMIT - FC Slovan Liberec.
Úterý 20. 1., 10.30 hodin:, UMT Liberec - Doubí: FK Dukla Praha - FC Slovan Liberec.
Neděle 18. 1., 14.00 hodin: UMT Mšeno: FK Viktoria Žižkov - FK Dukla Praha.