Liberec podlehl v Brně 0:2 a skončí v klidu v první polovině tabulky, zítra ho čeká finále Poháru ČMFS se Spartou na Strahově.
V Jablonci si v sobotu na pozápasové tiskové konferenci jablonecký kouč František Komňacký oddechl: „Sezona byla složitá od samého začátku a jsme rád, že na Slavii nemusíme jet s tím, že musíme bodovat.“

Žižkov Jablonecké příliš nepotrápil a v první půli nevystřelil ani na branku. „Od první minuty bylo znát, že si soupeř jde pro vítězství, my jsme Jablonci zápas příliš neztížili,“ viděl vše jasně i hostující trenér Stanislav Griga.
Jablonec si první vážnější šanci vypracoval v 15. minutě, hlavičku Fujerika gólman Bartalský vyrazil na roh. Z podobného místa hlavičkoval ve 31. minutě Jiří Krejčí, jemuž míč na hlavu posadil Žofčák. Jablonecký obránce tentokrát zamířil přesněji a dostal svůj tým do vedení. Navíc to byla Krejčího první ligová branka.

„Je to dost, čekal jsme na ni 41 zápasů, ale dnes jsem věřil, že jí dám. Už před zápasem jsme to říkal v kabině klukům,“ usmíval se po zápase Krejčí.
Tato branka velmi důležitá. Domácí se uklidnili a pevně uchopili otěže do svých rukou.
I ve druhé půli měl Jablonec více ze hry a vše se rozhodlo v rozmezí 53. a 60. minuty. Nejprve byl vyloučen Labant a následně dal Necid druhý gól Jablonce. „Poté bylo jasné, že utkání dovedeme do vítězného konce,“ byl po druhém gólu svého celku přesvědčen Komňacký. Od té doby si Jablonec vytvořil dalších několik šancí a jen díky Bartalskému neodjel Žižkov s větším přídělem. Přesto brankář hostů třetí brance ve své síti nezabránil, když ho podruhé v zápase překonal Necid. „Dvě branky v zápase jsem ještě nedal, takže mám radost. „Důležité je, že jsme zápas zvládli a já přispěl k ligové záchraně,“ řekl skromně střelec.

Jablonec tak bude hrát ligu i v příští sezóně a měl by u toho být i trenér František Komňacký, který přiznal, že letošní ročník byl z pohledu trenérského jeden z nejnáročnějších. „Mám příjemný pocit z toho, že to máme za sebou. Nevzpomínám si, že jsem někdy jako trenér hrál o sestup a je to pro mě nová zkušenost. Tušil jsem, že to není snadné, ale že je to tak náročné a ten poslední krok nám bude trvat tak dlouho, jsem opravdu nevěděl. Pokud v Jablonci zůstanu, chtěl bych, abychom v příštím roce hráli na podobných příčkách jako Žižkov, tedy v klidném středu. I když u trenéru nikdo neví co bude zítra, já budu chtít, aby se v Jablonci lecos změnilo. My jsme tady udělali jisté změny, ale jsme jen na půli cesty. Bude záležet, zda bude vedení slyšet na mé návrhy, pakliže ne, uvidíme, co bude dál, ale já zde mám ještě smlouvu a budu ji chtít dodržet,“ řekl po domácí derniéře trenér Jablonce František Komňacký.

Slovan Liberec nastoupil v Brně proti očekávání s poměrně silnou sestavou. O výsledku 2:0 pro Brno se rozhodlo v druhém poločase.
Liberecký Dort v 54. min. při pokusu o přehození brněnského brankáře trefil břevno, na druhé straně po Střeštíkově rohovém kopu liberecký Bílek stáhl v 63. minutě Dvorníka a penaltu proměnil Pavlík.

„Do inkasované branky měl zápas řád, neboť se oba týmy mohly dostat do vedení. V momentě, kdy jsme inkasovali první branku, tak už zápas řád postrádal. Naše hra už byla hodně chaotická, ale snažili jsme se bodovat,“ poznamenal liberecký trenér Ladislav Škorpil.
V nastavení se podařilo střídajícímu Balážovi překonat brankáře Hauzra brankou ze hry a tím definitivně pečetil plný bodový zisk i nadále žijící naději Brna na účast v Poháru UEFA.