„My jsme od vedení žádný konkrétní cíl nedostali a ani já osobně nechci klukům nějakými dlouhodobými cíli motat hlavu. Chceme jít zápas od zápasu a momentálním cílem je porazit Brno," řekl na tiskové konferenci Roman Skuhravý. „V lize bychom mohli prohánět první pětku, i když si myslím, že letos bude špička ligy širší. V pohárech pak postoupit co nejdál."

Jablonec však bude mít kromě povinností v lize také start na poli evropského fotbalu. Tým Romana Skuhravého, coby vítěz Poháru České pošty, se v pátek dozví jméno oponenta pro srpnové 3. předkolo Evropské ligy. „Chci soupeře, přes kterého postoupíme. Když to bude Stuttgart, tak budeme muset vyřadit Stuttgart," konstatoval Skuhravý. „Silných soupeřů je tam hodně, líbily by se mi Bruggy nebo Stuttgart. Rozhodně bych raději cestoval na západ než na východ," dodal kapitán Karel Piták.

Jablonec po domácím poháru získal v pátek další trofej, když v Superpoháru porazil úřadujícího mistra Plzeň 3:2. „Atmosféra v týmu umocněná výhrou v Superpoháru je ideální a věřím, že nám to dlouho vydrží," doufal Skuhravý, kterého rovněž těší, že nikdo z jeho svěřenců není zraněný.

Čtvrtý tým minulé sezony v přípravě z pěti zápasů třikrát vyhrál a dvakrát prohrál. „Příprava byla krátká, rozdělená do dvou bloků, první část jsme trávili doma a druhou na soustředění v Rakousku. Snažili jsme se, abychom byli jak kondičně, tak takticky dobře připraveni a až sezona ukáže, jak jsme to zvládli," řekl trenér. „Bylo to letos více do rychlosti než dříve a myslím, že nám to hodně dalo," doplnil Piták.

Jablonec v létě neprodělal zásadnější změny v kádru. Přišel bosenský záložník Nermin Crnkič, z hostování ze Slavie se vrátil ofenzivní Jan Vošahlík a z Dukly náhradní brankář Jan Šebek. Posilou je i útočník Marián Kovář, kterého Baumit získal už dříve, ale na jaře ho ještě nechal ve Slovácku. Mladíci Petr Hronek a Vojtěch Kubista pak „povýšili" do A-týmu z juniorky.

„Kádr je dostatečný na to, abychom zvládali rytmus středa-neděle. Jsem s kvalitou i šíří kádru maximálně spokojen," zhodnotil Skuhravý. Ten přes vábení Sparty udržel klíčového stopera Víta Beneše. Na hostování poslal Jana Pázlera (Dukla), Jakuba Štochla (Bohemians 1905) a Viléma Fendricha (Varnsdorf).