Dva zápasy někdy mohou vypovědět víc, než celá dvě kola soutěže. Přesně to se stalo v případě duelů Sparta – Jablonec (2:0) a Liberec – Slavia (1:1), které ozdobily sedmý díl maratonu první ligy.

POHLED SPARTY: Pohodová výhra. Před utkáním Evropské ligy s Eindhovenem si fotbalisté z Letné zvedli sebevědomí. „Hráči dodrželi taktiku,“ mohl si pochvalovat Jozef Chovanec, kouč Sparty. A už se těšit na duel s nizozemským celkem, v němž v minulosti jako hráč působil.

Jak se zrodila výhra s Jabloncem? Po brankách Kušníra a Wilfrieda, které ale byly jen vyústěním velkého tlaku. Zejména po poločase hrálo směrem dopředu jen jedno mužstvo.

POHLED JABLONCE: Ukázala se realita. A přitom Jablonec přijížděl na Letnou s velmi příjemnou nálepkou lídra ligy a s vysněnou posilou, exslávistou Markem Jarolímem.

„Můžeme hrát v horní polovině tabulky, ale na boj o první místo momentálně nemáme,“ konstatoval se sympatickou upřímností jablonecký trenér František Komňacký.

„Nechci se mužstva dotknout, ale bylo vidět, že Sparta má téměř na každém postu individuálně lepšího hráče,“ přiznal kouč. Není co dodat, obě jeho výpovědi říkají vlastně vše…

POHLED LIBERCE: Uff, zlatá remíza. Ale… Oklepal se Liberec ze dvou těžkých direktů? Dělba bodů s obhájcem titulu zdánlivě ukazuje, že ano. Jenže hra severočeského celku, i když byla rozhodně lepší než v utkáních s Dinamem Bukurešť a Bohemians Praha, měla k ideálu daleko. „Za vybojovaný, doslova vydřený bod jsem rád. Stál nás hodně úsilí,“ řekl liberecký trenér Ladislav Škorpil.

Dobře viděl, že Slavia jeho mužstvo přehrávala, jenže zahazovala šance. A Liberec byl po většinu zápasu až trestuhodně pasivní – na domácím stadionu.

POHLED SLAVIE: Ztratili jsme dva body. Hlavně ve druhé půli jsme měli velkou převahu. Měli jsme vyhrát,“ smutnil slávistický kapitán Marek Suchý, jenž nastoupil pod Ještědem ke svému 100. ligovému zápasu.

„S předvedeným výkonem jsem spokojen, až na to, že chybělo brankové vyjádření,“ řekl slávistický trenér Karel Jarolím. A připomněl dva momenty, při nichž se i on dožadoval (a nejspíš oprávněně!) penalty. Faul na Vasiljeviče byl sice zapískán, ale sudí Královec ho „vytlačil“ mimo vápno, Gecovovi míč v šestnáctce skutečně o ruku plácl.