„Na turnaj jsme se speciálně nepřipravovali, protože jsme měli ve čtvrtek a pátek fyzické testy. Kluci to vzali perfektně a jsem rád, že to takhle dopadlo. Myslím si, že jdeme do přípravy s dobrou náladou," řekl po posledním vítězném utkání trenér Baumitu Václav Kotal.

Sám trenér Jablonce má k halovým turnajům dobrý vztah, musí se hrát ale v takovém duchu, jako tuto sobotu v Liberci. „Pokud se to nezvrhne v nějakou okopávanou a hraje se fotbal, jako dnes, tak to je perfektní. Bylo to bez nějakého zranění a důrazných kontaktů. Hráči si uvědomili, že jsou na začátku přípravy, a tak by to mělo být," doplnil Kotal.

Na otázku, zda Jablonec po triumfu na turnaji vyhraje také ligu, odpověděl jablonecký lodivod s úsměvem na tváři. „Když skončíme na prvním místě, tak ji vyhrajeme," řekl novinářům.

Na turnaji se mezi hrajícími členy Baumitu Jablonec neobjevil ještě Brazilec Daniel Rossi. „V pátek byl na testech, a to bylo jeho první zatížení. I další hráči dostali volno, nechtěli jsme riskovat zranění hráčů, kteří jsou pro nás klíčoví," vysvětlil jeho absenci trenér Kotal.

Právě fyzické testy byly pro trenéra velkým pozitivem na začátku zimní přípravy. „Předběžně co znám výsledky, ale nemám to ještě potvrzené, tak to vychází mnohem lépe než to vycházelo v létě na začátku ligy," pochvaloval si své svěřence Václav Kotal.

Na samotném turnaji Jablonec ani jednou neprohrál a o svém triumfu rozhodl v posledním utkání proti Liberci.

Žižkov - Jablonec 1:3 (0:2)

Jablonec si v prvním svém duelu poradil s druholigovým Žižkovem. V zápasech hraných na 2x10 minut vedl po poločase góly Beneše a Vaňka 2:0. Po změně stran přidal třetí branku Třešňák, Viktoriáni už stihli pouze snížit na končených 3:1.

Teplice - Jablonec 0:6 (0:3)

V druhém zápase si tým Jablonce snadno poradil s Teplicemi vysokým skóre 6:0. Dvěma góly se o vysokou výhru postarali Eliáš s Loučkou, po jedné brance přidali Jablonský s Novákem. Trenér si v tomto zápase cenil především čistého konta. „Kluci přesně plnili, co jsme si řekli," chválil své svěřence kouč Václav Kotal.

Jablonec - Liberec 4:3 (2:2)

V posledním nejočekávanějším duelu narazili jablonečtí na rivala z Liberce. Již odehrané zápasy určily, že Jablonci stačí k celkovému prvenství neprohrát v derby. Jenže tentokrát utkání nezačalo pro zelenobílé příliš šťastně. Slovan vedl po brankách Mustaphy a Keliče už 2:0, Jablonec ale se dostal do hry rychlým gólem Nováka po chybě brankáře Liberce. Do poločasu stačil Jablonec srovnat zásluhou Vaňka na 2:2.

V druhém poločase šel do vedení Liberec gólem Coufala, na 3:3 vyrovnal Kopic. Dvě minuty před koncem zakončil parádní akci Baumitu Jablonský a díky jeho brance zvítězil Jablonec v derby i celkově na turnaji.

Hráči Jablonce získali kromě trofeje také šek na 20 tisíc korun a brali také individuální ceny. Nejlepším hráčem turnaje se stal Filip Novák a těžký úkol čekal na organizátory u vyhlašování nejlepšího střelce. Hned sedm hráčů mělo na kontě dva góly, ale tím nejlepším byl podle pořadatelů sváteční kanonýr Tomáš Jablonský z Baumitu.

Halový turnaj Indoor Fotbal Cup v Liberci

Slovan Liberec – FK Teplice 3:6 (1:3). Branky: 7. Tóth, 13. Fleišman, 16. Coufal – 2. Jindráček, 3. Krátký, 9. Čajič, 12. Jursa, 17. Smola, 19. Filip.
Viktoria Žižkov – Baumit Jablonec 1:3 (0:2). Branky: 15. Wojnar – 5. Beneš, 6. Vaněk, 14. Třešňák.
Liberec – Žižkov 8:2 (4:1). Branky: 3. a 7. Obročník, 17. a 19. Blažek, 3. Kušnír, 4. Daniel, 15. Karišik, 18. Karaš – 5. Čejtei, 18. Boháč.
Teplice – Jablonec 0:6 (0:3). Branky: 2. a 15. Eliáš, 9. a 13. Loučka, 9. Novák, 17. Jablonský.
Teplice – Žižkov 2:3 (1:0). Branky: 3. Vůch, 18. Jursa – 14. a 20. Hřebeček, 17. Dressler.
Jablonec – Liberec 4:3 (2:2). Branky: 6. Novák, 8. Vaněk, 13. Kopic, 18. Jablonský – 4. Mustapha, 6. Kelič, 13. Coufal.

Konečné pořadí:
Jablonec 9 bodů; Liberec 3 body; Teplice 3 body; 
4. Žižkov 3 body.