Jablonečtí fotbalisté sehráli v pondělí odpoledne další kvalitní duel v letošním ročníku Gambrinus ligy, i když tentokrát nebyl okořeněn bodovým ziskem.
První porážku Jablonce v sezoně zařídil útočník Tomáš Necid, který na jaře v Jablonci hostoval, a kde dostal první ligovou šanci. Zato se Jablonci „odvděčil“ tím, že jim sebral tři body, když jeho brankami Slávie Praha porazila FK BAUMIT Jablonec 2:0.

Jablonec se v Edenu předvedl ve velmi dobrém světle a v koncovce mu často chybělo více štěstí. Ale nutno přiznat, že Slávii body vychytal brankář Vaniak.
V jablonecké obraně měl plné nohy a hlavu práce stoper Jiří Homola, který podal velmi dobrý výkon. „Nehráli jsme špatně, ale nedokázali jsme proměnit šance,“ lamentoval po zápase Jiří Homola.

S jakou taktikou jste šli do zápasu?
Chtěli jsme tady předvést dobrý, nebojácný fotbal, ale škoda těch laciných gólů v naší síti.
Ale jinak si myslím si, že to nebyl špatný zápas. Škoda, že jsme nevydrželi do poločasu. Oni by asi znervózněli a zápas se mohl odvíjet jinak. Navíc jsme měli šance, ale nevyšlo to gólově. Hlavně Vaniak nás vychytal.

Vycházeli jste ze zabezpečené obrany a chtěli hrát na brejky. Je to tak?
Určitě. Na Slávii v současné formě se přece nejezdí hrát otevřenou partii, to by nás mohlo hodně vytrestat.
V prvním poločase se zdálo, jakoby jste se snažili vystavovat domácí hráče do ofsajdu a ne vždy vám to vyšlo.
Možná to někdy bylo na hraně, ale žádná taková taktika nebyla. Spíš jsme si měli pohlídat standardky, a to se bohužel ne vždy dařilo. A opět musím zopakovat, že domácí góly byly šťastné.

Přestože Tomáše Necida máte přečteného, dal vám dva góly.
My víme, že má různé zasekávačky, obtočení, ale také víme, že je v současné době v dobré pohodě a všechno mu vyšlo fantasticky. Třeba druhý gól dal tak, že to bylo před námi tečované a spadlo mu to na hlavu. Takové situace se stávají.

Přestože jste 2:0 prohrávali, nevzdávali jste se a jen výborný výkon Vaniaka zabránil možná i vyrovnání.
Je to tak. Druhou půli jsme začali dobře a měli šance, ale Vaniak jim to vychytal a jednou to vykopli z prázdné branky. Ale je to za námi a nyní už myslíme jen na nedělní zápas s Viktorkou. Ten je pro nás hodně důležitý.