Pohárové utkání se hrálo za velmi nevlídného počasí, teplota plus tři stupně, stálý hustý déšť a v úvodu mlha, díky které nebylo řádně vidět z branky na branky. I tyto faktory a poslední dvě porážky Jablonce, odradily řadu diváků, a tak jich na fotbal přišlo jen 310! Ti, co dorazili, mnoho radosti ze hry Jablonečanů neměli.

Domácí již v 11. minutě inkasovali, když Malár poslal krásný míč za obranu, agilní Musil míč dostihl a obstřelil vyběhnuvšího brankáře Špita. „První poločas byl špatný, v něm jsme prohospodařili šanci na postup,“ byl přesvědčen předstoper Pavel Eliáš.

„Byl to divizní výkon,“ lakonicky doplnil kolegu brankář Špit, který své spoluhráče v kabině polovině utkání řádně „zpražil“. Jenže to už Jablonec prohrával 0:2, když v nastaveném čase první půle skóroval po centru Musila Kroupa.

„To, jak padl druhý gól, mi asi nikdo nevysvětlí. Centr letěl pět vteřin, na míč čekali v šestnáctce jeden žlutý a čtyři zelení hráči, a ten jeden snad i v polokleku dá gól. Budu to chtít od hráčů vysvětlit, ale bojím se, že mi to vysvětlit taky nedokážou,“ zlobil se trenér domácího celku František Komňacký, který dal v první půli šanci mladším hráčům z širšího kádru. Některé z nich ve snaze oživit hru svého celku v polovině vystřídal a na promáčený pažit přišli Lafata s Michálkem.

Jablonec byl najednou všude a zasloužená kontaktní branka padla v 51. minutě, kdy se míč odrazil k Pavlíkovi, a ten jen napálil do branky Zlína. „Inkasovali jsme a Jablonci narostla křídla. Domácí se dostali do psychické výhody, měli tlak, celý druhý poločas,“ byl si vědom hostující kouč Ladislav Minář.

Převahu však Jablonec nevyužil. Přesto mohl bojovat o postup v penaltovém rozstřelu, ovšem to by Klapka v 92. minutě musel svoji tutovku proměnit. „Když už jsme se dostali do šance, naložili jsme s ní podobně jako Klapka, který místo, aby míč dorazil do sítě, tak ho snad z branky ještě vykopl,“ rozčiloval se Komňacký.

Také proto si Zlín z Jablonce odvezl postup, ze kterého se radoval, byť podle slov kapitána Ivo Zbožínka je pro Tescomu důležitější liga. „Samozřejmě máme z postupu radost, ale liga je důležitější. Klidně bych dnešní výhru vyměnil za tři body z utkání s Baníkem,“ pravil Zbožínek.
Jablonec tak po nedělní domácí prohře s Teplicemi před svými nejvěrnějšími v první půli zcela propadl.

„První půle? To byla fotbalová sabotáž. Něco takového jsem nejen u svého, ale ani u cizího týmu neviděl. Vypadalo to místy trapně, soupeř nás jednoduše přehrával. Druhá půle byla lepší, ale za ostudný první poločas jsme si vyhrát nezasloužili,“ sportovně uznal Komňacký.