Největší favorit celé zimní fotbalové ligy FK Baumit Jablonec roli favorita potvrdil a udělal první krok za finanční prémií čtvrt milionu korun pro vítěze. V úvodním utkání pražské skupiny A porazil v severočeském derby Teplice 2:1.

Stejného soupeře přitom udolal už podruhé v rozmezí čtyř dnů, na halovém turnaji v Liberci v sobotu vyhrál 6:0.

„Bylo to v podstatě první utkání přípravy, ve kterém dostali příležitost všichni zdraví hráči. Po úvodním oťukávání byl aktivnější soupeř, dostali jsme laciný gól. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a postupem času začali hrát podle představ. Příchodem Vachouška a Mahmutoviče jsme začali být nebezpeční a hra dostávala ligovou úroveň," řekl teplický trenér Zdeněk Ščasný s tím, že hráči nabírají kondici stejně jako v jiných klubech.

Parta ze Stínadel nasadila do hry devatenáct hráčů, celé utkání odchytal brankář Slavík, z hráčů v poli hráli celých devadesát minut jen navrátilec obránce Kaufman a stoper Rosa. Nováček útočník Smola, který naposledy úspěšně působil v Chomutově, nastoupil jen na první poločas.

Jablonec nasadil až na gólmana Špita na každý poločas jinou sestavu. Nejvýraznější posila Brazilec Daniel Silva Rossi, odehrál první půli na postu pravého beka.

Do zápasu zasáhl i jablonecký kanonýr David Lafata, o kterého usiluje v zimním přestupním období Sparta.

A právě Lafata otevřel po půlhodině hry skóre zápasu a zaslouženě dostal v první půli nebezpečnější Jablonec do vedení. Po centru Jablonského překonal Slavíka hlavou.

V rušnější druhé půli zvýšil v 72. minutě na 2:0 Vaněk a protože střídající teplický forvard Mahmutovič ze tří šancí využil až tu poslední v samotném závěru, bylo o výhře Jablonce rozhodnuto 2:1.

„Hra byla v určitých fázích dobrá, ale Jablonec byl o trošku lepší. Měl jsem dát ještě dva góly, škoda, že jsem se trefil až před koncem a na vyrovnání bylo málo času," řekl pro klubový web teplický útočník Aidin Mahmutovič.