Tým Františka Komňackého pokračuje ve spanilé jízdě a po nedělní výhře nad Mladou Boleslaví 1:0 (1:0) se vrátil do čelel ligové tabulky.

Jablonecký tým nasbíral již 23 bodů, to je tedy o dva více, než v dobách jeho největší slávy, kterou zelenobílí prožívali pod vedením Jiřího Kotrby a nutno říci, že v neděli je vítězství a historický zápis stál hodně sil.

V jablonecké Chance aréně se představila Mladá Boleslav, která disponuje velmi dobrým kádrem, avšak výsledky se nedostavují. Proto před zápasem z tamějšího tábora znělo odhodlání odrazit se v Jablonci k lepším výkonům.

Jablonec byl po většinu zápasu důraznější a aktivnější a v první půli několikrát vážně ohrozil branku Šedy. "Nebyli jsme důrazní tak jako domácí. Domácí byli důraznější ve středu hřiště a z toho jsme dostali gól,“ sdělil po zápase smutný trenér Dušan Uhrin a dodal: „A přitom jsem na důraz Jablonce hráče upozorňoval.“

Branka Jablonce padla po krásné akci, kterou na středu hřiště začala špílmachr Jarolím. Centrem našel za obranu nabíhajícího si Pavlíka, který míč přiťukl Lafatovi. Ten se prosmýkl kolem Kudely. Míč předložil naběhnuvšímu Haurdičovi, který ho uklidil pod víko.

„Byla to velká chyba, měli jsme ten míč odkopnout,“ zlobil se hostující obránce Jan Rajnoch. Jablonec poté ožil a měl další šance, které však v brance neskončily.

Po změně stran divácky atraktivní duel pokračoval a kdo ví, jak by dopadl, kdyby Kulič v 57. minutě proměnil tutovku.

„To nás ve vyložené šanci podržel Špit,“ oddechl si domácí trenér František Komňacký. Jablonec měl poté několik možnost zvýšit své hubené vedení, ale nestalo se tak. Až do konce strachoval o výsledek.

„Nic nevypouštíme, bojujeme až do konce, ale chybí nám důraz,“ posteskl si po zápase Uhrin, jehož tým se naposledy z vítězství radoval 17. srpna.

Jeho protějšek František Komňacký naopak zářil spokojeností.

„Bylo to nadprůměrné ligové utkání, kterému nechybělo nasazení a k vidění byla celá řada soubojů, hodně chtění a důrazu. Právě v tom všem jsme byli lepší. Potvrdilo se, že Mladá Boleslav je velmi kvalitní soupeř, má rychlý přechod do útoku. Její hráči jsou rychlostně a technicky zdatní. My jsme však měli víc brankových příležitostí a vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ udělal tečku za zápasem trenér lídra ligy.

Branka: 39. Haurdič. Rozhodčí: Kocourek – Hosjík, Kovařík. ŽK: Jablonský – Kúdela, Procházka, Kulič, Rolko, Opiela. Diváků: 4563.
FK BAUMIT Jablonec: Špit 2 – Zábojník 2, Huber 2 (77. Krejčí), Drsek 2, Jablonský 2 – Haurdič 2 (85. Kovařík), Pavlík 3, Loučka 3, Čížek 2 – Jarolím 3 – Lafata 2 (90. Vukovič).
FK Mladá Boleslav: Šeda 2 – Kúdela 3, Rajnoch 3, Rolko 2, Djalovič 3 – Mendy 3 (68. Kalina), Procházka 4 (80. Sylvestre), Opiela 4, Kysela 3, – Lemessa 3 (72. Táborský), Kulič 3.

Jablonečtí fotbalisté se udrželi v čele Gambrinus, když brankou Anese Haurdič porazili Mladou Boleslav 1:0. Zajímavé bojovné utkání rozhodli domácí ve 39. minutě po krásné kombinační akci. Domácí měli mnohokrát možnost náskok zvýšit, avšak až do konce se třásli o výsledek, i když hosté si v tlaku šanci na srovnání nevypracovali.