Papírovou roli favorita potvrdili fotbalisté FK BAUMIT Jablonec v 7. kole Gambrinus ligy, ve kterém porazili Viktorii Žižkov 2:0 (2:0).
Cestu k vítězství otevřel ve 13. minutě útočník Andrej Hesek, který dal parádní gól.

Můžete stručně popsat průběh zápasu?
Začali jsme dobře a už do 7. jsme měli dvě čisté šance a kdybychom do poločasu vedli 4:0, asi by se nikdo nedivil, ale nemůžete přece proměnit každou šanci. Pak jsme se však jakoby uspokojili, přestali trochu pracovat a hosté toho využili, naštěstí však ne střelecky. Po čtvrthodině hry jsme se srovnali, měli další šance, ale gól jsme už nedali.

Trenér Komňacký před zahájením ligy na besedě s fanoušky řekl, že po určité době budete chtít doma nastupovat se dvěma útočníky. Proti Viktorii to zkusil a vyplatilo se to.
Tak Žižkov určitě není Sparta nebo Slavia, takže jsme šli do zápasu s dvěma útočnými hroty a výsledek ukázal, že to asi bylo správné. Navíc je David Lafata hráč velmi dobrých kvalit a hrát vedle něho je pro každého dalšího útočníka dobré.

Ukázalo se, že si dokonale rozumíte. Vzájemně jste si přihráli na gól a navíc jste i každý branku dal.
Díky za ně, pro další vývoj v tabulce byly moc důležité. Máte pravdu, David mě při první brance našel dokonale a já mu to oplatil při druhém gólu. Spolupráce nám vyšla a věřím, že to tak bude vycházet nadále. Měli jsme tam i další věci a určitě se z toho dalo vytěžit víc než dva góly.

Váš gól, to byla paráda. Myslíte si, že bude aspirovat na gól kola?
Viděl jsem, že jde brankář proti mně, ale pak zůstal stát, tak jsem ho zkusil přehodit a míč jsem tlačil očima, aby neskončil někde na tyčce nebo těsně vedle. Zatím nevím, jaké góly padly v dalších zápasech, ale stát se může všechno.

V 71. minutě jste odcházel ze hřiště za velkého potlesku diváků. Jaký byl důvod vašeho střídání?
Možná to chtěl trenér oživit, tak tam šel Klapíno /Klapka/. Přece jen Klapíno je zkušený hráč, který dokáže přidržet balon a v té době nám trochu odcházel střed hřiště. Bylo třeba přidržet míč, abychom se nedostali pod stálý tlak a případný kontaktní gól by mohl hosty nakopnout.

A sil jste měl ještě dost?
Tak ještě bych vydržel, ale tohle je věc trenérů a ti to vidí z lavičky nejlíp.

K utkání jste přistoupil tak, jako má přistupovat každý hráč, který bojuje o místo v základní sestavě. Ne všichni k tomu tak přistupují.
Někdo se s tím dokáže vypořádat hůře, někdo líp. S tím, že pravidelně nehraju jsem měl problémy i já, ale moje přítelkyně mi stále dodává sebedůvěry, a v tomto je mojí velkou oporou. Na hřišti může hrát pouze jedenáct hráčů a střídající hráč by se měl snažit, aby byl nejméně rovnocennou náhradou.

Jak moc si ceníte dnešního gólu?
Je to vítězný gól, ligový gól a tak ho řadím hodně vysoko.