Ve svižném tempu hrané utkání přineslo první šanci již v úvodu, kdy Špita nechal vyniknout hostující Kaufman. Z následného protiútoku se domácí ujali vedení, když přesně zamířil jablonecký kanonýr Muris Mešanovič. Druhou branku zelenobílého celku mohl Votrokům vstřelil Černý, který v Jablonci z Hradce hostuje, ale chybu brankáře hostí, který míč špatně vykopl, nepotrestal.

Vzápětí po rohovém kopu Hlouška zastavilo míč břevno. Hradec měl také několik šancí, ale Kaufman ani Němeček, pozorného Špita překonat nedokázali.
Do druhé půle trenér Jablonce František Komňacký výrazně prostřídal sestavu a v 56. minutě Valenta z trestného kopu zaskočil brankáře Hradce a Jablonce vedl 2:0. Třetí branka utkání padla v 68. minutě, kdy Hamouzův centr do šestnáctky našel hlavu vysokého Vukoviče, a ten ho nechytatelně poslal do svatyně hostů.

Další šance, které oba týmy měly, již v síti neskončily, a tak si Hradečtí odvezli poměrně krutou porážku. Stínem utkání bylo zranění Michala Farkaše, který byl v 55. minutě střídán s výronem kotníku.

„Vyhráli jsme možná až moc vysoko. Soupeř si to nezasloužil, protože hrál s nasazením a dobře prověřil naše mužstvo. Celkově lze říci, že to byl velmi bojovný zápas a svým hráčům nemám co vyčíst. Navíc jsme udrželi čisté konto, což je také potěšitelné. Na Kypru ale máme dál na čem pracovat,“ pronesl po zápase trenér Jablonce František Komňacký.

Jablonečtí dnes v 10.30 hodin odlétají na Kypr, kam cestuje 23 hráčů. V plánu závěrečného herního soustředění je sehrání tří až čtyř utkání. První je na programu již 5. února, a to s bulharským celkem Vilhen Sandanski.

Další soupeři jsou v jednání, podle informací od sportovního sekretáře Tomáše Bárty jsou v jednání týmy z ukrajinské a moldavské fotbalové ligy.

Branky: 3. Mešanovič, 56. Valenta, 68. Vukovič. Rozhodčí: Bílek – Pařík, Neugebauer.
FK BAUMIT Jablonec: 1. poločas: Špit – Farkaš, Homola, Krejčí, Hamouz – Vošahlík, Klapka, Eliáš, Hloušek – Mešanovič, Černý. 2. poločas: Zich – Michálek, Huber, Krejčí, Hamouz – Farkaš (55.Vošahlík), Klapka (64. Loučka), Valenta, Krejčí – Haurdič – Vukovič, Kocourek.