Jablonec překonal Slovácko 3:2

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE Z 1. POLOČASU/ - V Jablonci se v pondělí od 17.30 dohrávalo 2. kolo Gambrinus ligy. FK BAUMIT hostil celek Slovácka a po závěrečném hvizdu si připsal body na své konto.

3.8.2009 3

V Jablonci se hrál zápas 2. kola Gambrinus ligy mezi FK Baumit Jablonec a 1. FC Slovácko. Lafata, vprostřed Šimáček, gólman Filipko.Foto: DENÍK/ Jan Škvára

Jablonec - Slovácko 3.2

První skórovali hosté v 10. minutě zásluhou Petra Švancary. Po pěti minutách se ale rozvlnila na oplátku síť v brance Slovácky, když Petr Pavlík proměnil pokutový kop. Radostnější odchod do šaten domácím posvětil Jan Vošahlík v 41. minutě, když upravil na 2:1.

Po začátku druhé půle ztratili Jablonečané vedení po vyrovávacím gólu Aleše Chmelíčka v 55. minutě.

Dvacet minut se obě strany snažily ujmout vedení a dát vítěznou ránu. Ta se podařila Pavlovi Drskovi v 55. minutě hlavou po rohovém kopu.

I přes dvouminutové nastavení se Jablonci jednogólové vedení podařilo udržet a z domácího pažitu odešli jako vítězové.

Branky: 15. Pavlík z pen., 41. Vošahlík, 75. Drsek – 10. Švancara, 55. Chmelíček. Rozhodčí: Paták 4 – Novák, Gallo. ŽK: Švancara, Cleber. Diváci: 3380.

Jablonec: Špit 3 – Zábojník 2, Huber 3, Drsek 1, Jablonský 3 (90. Eliáš) – Haurdič 2, Pavlík 2, Loučka 3, Kovařík 3 (64. Michálek 3) – Lafata 3, Vošahlík 2 (75. Vukovič). Trenér Komňacký.
Slovácko: Filipko 3 – Randa 3, Formánek 3, Šimáček 3, Urbánek 3 – Fujerik 3 (84. Racko), V. Valenta 2 (64. Perůtka 3), Abrahám 2, Cleber 2 – Chmelíček 2 (73. Ondřejka), Švancara 1. Trenér Mazura.

Autor: Lenka Klimentová

3.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 3

Projekt nového koupaliště v Jilemnici za 76 milionů korun, na kterém pracovalo několik let vedení města, se stavět nebude. Rozhodlo o tom místní referendum. Foto: vizualizace
8

Občané v Jilemnici řekli projektu koupaliště jednoznačně NE

Městské divadlo v Jablonci nad Nisou
EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na celý týden

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřou dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech budou moci plnoletí občané ČR opět volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Na Proseči se hraje o 15 000 dolarů, jablonecké čeká postup do extraligy

Jablonec n. N. – V pondělí 23. října startuje na prosečských tenisových kurtech první halový turnaj zimního seriálu Českého tenisového svazu, Czech Indoor Futures.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.